Uljaste mälestab külapäeval keelemeest

virumaateataja.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

12. juuli keskpäeval avatakse Uljaste linnamäel mälestuskivi sealtkandist pärit õpetajale Meinhard Laksile, kes oli emakeelepäeva idee autor.

“Tegemist oli inimesega, keda tunti kogu Virumaal ja kaugemalgi ning kelle töid ning tegemisi pole vaja palju tutvustada. Vähem on räägitud aga Meinhard Laksi tegemistest Uljaste külas. Ja nüüd tahab kunagise koolipapa koduküla rahvas seda Virumaa suurmeest mälestada ning rääkida sellest, mida on Meinhard Laks Uljaste kultuuriloo salvestamiseks ära teinud,” ütles MTÜ Uljaste Küla juhatuse esimees Mati Ulm.

Koos mälestuskivi avamisega heisatakse tänavu küla lipp, mis on valmistatud kevadel lahkunud keelemehe kavandi järgi, ja näha saab tema joonistatud vappi. Lauldakse Meinhard Laksi loodud laule ja loetakse ette luuletusi.

“Tema ideede teostumist võib Uljastel veel mitmes kohas näha ja ta oli ka Uljaste külapäeva idee autor ning esimeste päevade korraldustoimkonna esimees,” lisas Ulm. “Esimene külapäev peeti juba 1989. aastal, siis kui enamik tänastest aktiivsetest küladest ei julgenud veel unistadagi oma pidudest ja muudest ühistegemistest.”

Uljaste seekordne külapäev jätkub kella kolme paiku sportliku tegevusega nii noortele kui eakamatele. Õhtut jäävad lõpetama suur lõkketuli ja simman ansambli Visitor saatel. Korraldajad ootavad kõiki endisi ja tänaseid Uljaste elanike ja ka neid, kes tahaksid mõnusalt toredat suvepäeva veeta. Vihma korral toimub üritus Uljaste seltsitoas.

Tänavu möödub 540 aastat Uljaste küla esmamainimisest “Taani hindamisraamatus”. (VT)

Tagasi üles