Norrakad väljendasid rahulolu toetuste kasutamise üle

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vasta kool.
Vasta kool. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Neljapäeval Tallinnas toimunud Norra ja Euroopa majanduspiirkonna poolt Eestile eraldatud toetuste kasutamise teemalisel arutelul tõdeti, et kõik Eestis käimasolevad projektid kulgevad plaanipäraselt.


Tõenäoliselt saab Eestile eraldatud 481 miljonit krooni tähtaegselt kasutatud, teatas rahandusministeerium.

"Norrakad jäid meie projektide elluviimise ja raha kasutamisega rahule. Selleks on ka põhjust, sest Eesti on muuhulgas toetuse väljamaksetelt 13 toetust saava riigi seas 63 protsendiga esikohal," kommenteeris kohtumist rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk.

31 üksikprojektist on 10 lõpetatud ning ülejäänud kulgevad plaanitult ning lõpetatakse hiljemalt järgmise aasta aprilliks.

Üks ulatuslikumaid Eestis raha saavaid valdkondi on mõisakoolid, mille renoveerimine ilma toetusrahata võtaks viie aasta asemel umbes 40 aastat.

Toetust on saanud Väätsa, Puurmanni, Laupa, Koigi, Olustvere, Kiltsi, Kõpu, Rogosi ja Vasta mõisad.

Kolm Euroopa majanduspiirkonna riiki: Norra, Island ja Liechtenstein toetavad 13 Euroopa Liidu liikmesriiki. Toetamise eesmärgiks on investeeringu- ja arendusprojektide rahastamise kaudu kaasa aidata sotsiaalsete ja majanduslike erinevuste vähendamisele laienenud Euroopa majanduspiirkonnas.

Eesti saab aastatel 2005-2009 Norra ja EMP toetusi ligi 481 miljonit krooni. Projektide lõpetamise tähtaeg on aprill 2011.

Tagasi üles