Kohus vabastas postkontoriröövli enne tähtaega vanglast

Aaspere postkontoris toimus rööv mullu jaanuaris. FOTO: Teet Suur

Viru maakohus vabastas möödunud nädala lõpus ennetähtaegselt vanglast mehe, kes kandis postkontori röövi eest vanglakaristust.


Prokurör toetas 20aastase Markus Kuznetsovi vabastamist ning ka kohus leidis, et noormehe võib tingimisi vabadusse lubada.Katseaja pikkuseks määras kokus ühe aasta, millest viis kuud tuleb Kuznetsovil olla elektroonilise järelevalve all ehk kanda jalavõru.

Mullu novembris karistas Viru maakohus Markus Kuznetsovi ja tema sõpra Margus Kütti (19) nägu varjates ja relva kasutades sooritatud röövi eest kaheaastase reaalse vangistusega.

Kolmandana kohtu all olnud Siim Kukk (19) sai sama süüteo eest ühe aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistuse poolteise aasta pikkuse katseajaga.

Kütt pääses ennetähtaegselt vanglast tänavu märtsi alguses, kuid pidi hakkama katseajal kandma jalavõru.

Süüdistuse järgi panid Kukk, Kuznetsov ning Kütt kuriteo toime mullu 8. jaanuari hommikul kella 10.30 ajal, kui tõmbasid pähe sukad ning sisenesid Lääne-Virumaal Haljala vallas Aaspere külas asuva AS-i Eesti Post kontorisse.

Noormehed ähvardasid naistöötajat püstolisarnase esemega ning röövisid lukustamata kassasahtlist punase plekk-karbi koos selles olnud 44.680 krooniga. Samuti said noormehed saagiks kaks telefoni stardikomplekti, mille väärtus oli kokku 79 krooni.

Politsei jõudis noormeeste tabamiseni mullu 22. jaanuaril ning kohus võttis nad röövis kahtlustatuna vahi alla. Selgus, et tegemist oli Lääne-Virumaalt pärit meestega, kes olid varem kriminaalkorras karistamata.

Kohtueelse uurimise lõppedes esitas prokuratuur neile süüdistuse nägu varjates ja relva kasutades sooritatud röövimises, mille eest näeb karistusseadustik ette kuni 15-aastase vangistuse.

Tagasi üles
Back