Reaalgümnaasium võitis koolide kergejõustikukarika

Rakvere RG võistlejad Kaidi Kivioja ja Marleen Plõks vallimäe jooksul.
Rakvere RG võistlejad Kaidi Kivioja ja Marleen Plõks vallimäe jooksul. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Eesti Koolispordi Liidu kergejõustiku karikavõistlustel saavutas ühtlaselt hästi esinenud Rakvere reaalgümnaasiumi (RG) võistkond esiliigas kindla esikoha Tallinna saksa gümnaasiumi ja Valga gümnaasiumi ees. Tamsalu gümnaasium oli seitsmes.

Rakvere staadionil peetud EKSL-i kergejõustiku karikavõistlustel jõudis läänevirulastest individuaalaladel esikolmikusse 22 kergejõustiklast, lisaks sai Rakvere RG teatejooksuvõistkond koosseisus Eerika Jakobi, Mersin Võrno, Marleen Plõks, Kaarel Kilki teise koha väike Rootsi teatejooksus.

VI-VII klasside poiste 60 m jooksus sai parima ajaga 8,26 esikoha Ain Int Tamsalu gümnaasiumist, sama vanuseklassi kaugushüppes oli Hendrik Kalvet (Tamsalu) tulemusega 4.85 kolmas.
VIII-IX klasside poiste 1500 m jooksu võitis ajaga 4.33,35 Rakvere RG õpilane Markko Etverk, kaugushüppes sai 5.77ga kolmanda koha Toomas Kesküla (Rakvere RG), kuulitõukes oli 11.22ga kolmas Keijo Õunapu (Rakvere RG).

X-XII klasside noormeeste kõrgushüppe võitis Tamsalu gümnaasiumi õpilane Karel Eesmaa 1.93ga, kaugushüppes võttis tulemusega 6.65 võidu Kaarel Kilki (Rakvere RG). Sama vanuseklassi kettaheites sai 36.42ga kolmanda koha Eiko Laine Tamsalust.

VIII-IX klasside tüdrukute kaugushüppes said kaksikvõidu Rakvere RG õppurid Kerli Kivimägi ja Marleen Plõks vastavalt tulemusega 5.33 ja 5.26. Marleen sai lisaks kolmanda koha kõrgushüppes 1.50ga, sama tulemusega jäi neljandaks Kerli Kivimägi.

Sama vanuseklassi 800 m jooksus võitis ajaga 2,31,69 esikoha Egle Helene Ervin (Rakvere RG), 100 m jooksus oli Eerika Jakobi ajaga 13,26 teine ning Jane Meriloo (mõlemad Rakvere RG) ajaga 13,96 kolmas. Kuulitõukes said teise ja kolmanda koha vastavalt Cätlyn Okas (Tamsalu) tulemusega 10.28 ja Laura Lannusalu (Rakvere RG) tulemusega 10.03.

X-XII klasside neidude 800 m jooksus võtsid kaksikvõidu Rakvere RG võistlejad Kaidi Kivioja ja Kelly Nevolihhin, ajad vastavalt 2.18,0 ja 2.19,29. 100 m jooksus sai teise koha Marii Uduvee (Rakvere RG) ajaga 13,6 ning Grete Õunas (Rakvere RG) oli teine kaugushüppes 5.38ga ja kolmas kõrgushüppes tulemusega 1.55. Kettaheites sai kolmanda koha Tamsalu neiu Triin Lait tulemusega 28.88.

Samas peetud koolide karikavõistluste teise liiga jõuproovil, kus osales 11 kooli, sai Väike-Maarja gümnaasium kaheksanda koha. Esikolmikusse mahtus kuus selle kooli võistlejat.

Henri Manninen sai ajaga 11,63 esikoha gümnaasiumiealiste 100 m jooksus, Ragnar Reis oli 65 meetri pikkuse viskega teine VI-VII klasside poiste palliviskes, Taisi Tiimus tulemusega 9.52 teine gümnaasiumiealiste neidude kuulitõukes, Riki-Brigita Mitt võitis kolmanda koha VI-VII klasside tüdrukute 600 m jooksus ajaga 1.58,20 ja Maris Meos oli sama vanuseklassi kaugushüppes 4.08ga kolmas. Kolmanda koha sai ka Linnar Tark VIII-IX klasside poiste 100 m jooksus ajaga 12,45.