Sel nädalavahetusel, 21.-23. maini toimub RMK Lääne-Virumaal asuvas Anguse jahipiirkonnas XIII loodusfotovõistlus “Vereta jaht”, millel seekord pööratakse erilist tähelepanu metsnugisele.
Nädalavahetusel peetakse Lääne-Virumaal metsnugistele Vereta Jahti
Riigimetsa Majandamise Keskuse Anguse jahipiirkonna eest vastutava Jaan Miti sõnul keskendub “Vereta jaht” igal aastal erinevale metsaelanikule ning tänavune “jahiloom” on metsnugis.
“Virumaa Anguse piirkonna suured laaned on metsnugise elupaigaks väga sobivad ja tõenäosus saaki tabada on suur, ka on loomal just pojad sündinud. Metsnugis sobib põnevaks pildistamiseks suurepäraselt, sest on väga liikuva eluviisiga loom - vanasõnagi ütleb, et nugis teeb öö jooksul sama palju jälgi kui ratsahobune terve suve jooksul,” lisas Mitt.
MTÜ Vereta Jaht, Riigimetsa Majandamise Keskuse ja Eesti Loodusmuuseumi koostöös toimuva loomafotovõistluse käigus pildistavad parimad Eesti loodusfotograafid loomi, linde ja putukaid.
Jahile oodatakse tänavu ligi 30 loodusfotograafi. Tavapäraselt osalevad konkursil foto- või jahiharrastuse poolest tuntud inimesed. Looduspiltnikke abistavad ja juhendavad RMK professionaalsed jäägrid ja kohapealsed jahimehed.
Tänavuse Vereta Jahi baaslaager asub Tudus. Jahivälisel ajal räägivad ja vahetavad mõtteid Hendrik Relve Antarktikast, Udo Timm lendoravatest ja Andrus Noorhani pildistamise erinevatest saladustest.
Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel Eesti Loodusmuuseumis. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd. Loomafotovõistlust “Vereta jaht” korraldatakse alates 1997. aastast.
Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, hunt, saarmas ja metsis.