/nginx/o/2010/05/24/373324t1h92b9.jpg)
Virumaa Teataja ja Euroopa Parlamendi Eesti infobüroo korraldatud arvamusliidrite lõunal “Kas eurost saab sõnnik meie (põllu)majandusele?” esinenud Lääne-Virumaa ettevõtja Urmas Laht arvas, et põllumajanduse tulevik sõltub euro tugevusest.
Sigade Venemaale eksportimisega tegelev ettevõtja Urmas Laht tõdes, et praegu on neil mõttekas just idaturule eksportida, sest seal on hinnad 30-40 protsenti kõrgemad kui Eestis või Kesk-Euroopas.
Euro annab Lahe sõnul farmeritele investeerimisjulgust. Liidu kaasfinantseering on projekti kogumaksumusest vahel 40-50 protsenti ja seetõttu on ka pangad nõus põllumeestele vastu tulema.
„Kas saab eurost sõnnik või ei? Kõik sõltub euro tugevusest,“ arvas Laht.
Kui euro devalveeritakse lähima viie aasta jooksul, on Lahe sõnul selline „sõnnik“ majandusele küsitav. „Kui tugevneb, siis see, mis me saame, on korralik sõnnik,“ lisas Laht.
Lahe hinnangul toob aga euro kaasa hindade kallinemise lõpptarbijale. „Ma olen selles 99,9 protsenti kindel.“