Suured mehed hakkavad liikuma

Sven Hõbemägi (vasakult) üritab Aarne Mäe ja Tarvo Sõmeri ööjooksukõlbulikuks vormida.

FOTO: Meelis Meilbaum.


Rakvere teatri näitleja Tarvo Sõmer ja Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe võtavad endale sel suvel sportlikud eesmärgid.

Tinglikult kannab ponnistus pealkirja “Kaks suurt meest valmistuvad ööjooksuks”, sest mõlemad on saanud innustust just sellest Rakvere vapiüritusest kui vahvast ja näiliselt igaühele jõukohasest tervisespordi ettevõtmisest.

Kui Tarvo Sõmer on ööjooksu kümnekilomeetrise distantsi juba varem läbinud, siis seekord on ta võtnud eesmärgiks joosta rada läbi vähem kui tunniga.

Aarne Mäe, kes pole kunagi elus jooksmist harrastanud, üritab selle distantsi augustis lõpuni teha kas või kõndides. Koos liikumisega soovivad mehed ka toitumist reguleerida ja kokkuvõttes kehakaalu alandada.

Esmalt ootab tervisesportlasi ees koormustest, seejärel valitakse sobiv treeningvarustus ning edasi koostab olümpiakomitee litsentsiga personaaltreener Sven Hõbemägi neile treening- ja toitumisprogrammi.

Kas suurte meeste eeskuju on nakkav, näitab aeg. Aga aeg­a polegi enam nii palju – kõigest natuke üle kolme kuu – 16. augustini, mil Ööjooks aset leiabki.

Kuid enne veel, kui saabub ööjooksu aeg, osalevad suured mehed ka heategevuslikul rattaööl 6. juunil Rakveres ja samuti kolmiküritusse kuuluval südasuve maratonil 12. juulil Võsul.

Kogu ettevalmistuse kulgu on peatselt võimalik jälgida spetsiaalsel blogiküljel.

Lõpuks peab meeste ettevõtmine kinnitama, et igaüks suudab, kui ainult tahab.

Tagasi üles