Inspektsioon registreeris maakonnas 33 keskkonnarikkumist

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Keskkonnaalaste rikkumiste eest on tänavu Eestis trahvitud 795 isikut kogusummas 1,73 miljonit krooni.
Keskkonnaalaste rikkumiste eest on tänavu Eestis trahvitud 795 isikut kogusummas 1,73 miljonit krooni. Foto: Sille Annuk

Keskkonnainspektsioon registreeris selle aasta esimese kuuga Lääne-Virumaal kokku kokku 33 keskkonnaalast rikkumist, millest üheksa rikkumist pandi toime kalapüügivaldkonnas. Kaheksal korral pidi inspektsioon sekkuma ka jäätmekäitlusnõuete rikkumise tõttu.

Maakondadest on 2010. aasta esimesel poolaastal kõige rohkem rikkumisi registreeritud Tartumaal (215 rikkumist), millele järgnevad Ida-Virumaa (182 rikkumist).

Keskkonnainspektsioon registreeris kuue kuuga kokku 1307 keskkonnaalast rikkumist, millest suur osa ehk 847 rikkumist pandi toime kalapüügivaldkonnas. Rikkumiste koguarv on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes oluliselt vähenenud.

“Rikkumiste arvu vähenemisel võib olla mitmeid põhjusi, mille hulgas on loodetavasti ka inimeste keskkonnateadlikkuse suurenemine. Üheks oluliseks teguriks võib pidada pikka ja lumerohket talve, mille tõttu oli looduses liikumist ja toimetamist tavalisest vähem (siinkohal ei ole mõeldud sportlikku tegevust). Kalapüügirikkumiste arvu võis vähendada ka kevadine kõrge veetase, mis võimaldas kaladel rahulikult kudeda aladel, kuhu röövpüüdjad ligi ei pääsenud,” teatas keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul.

2010. aasta esimese poolaasta järelevalve koondandmetega saab tutvuda keskkonnainspektsiooni kodulehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles