N, 30.11.2023

Muuseum pakib lahti keelemehe seljakoti

Inna Grünfeldt
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eduard Leppik.
Eduard Leppik. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Väike-Maarja muuseumis avatakse laupäeval, 6. september kell 14 Eduard Leppiku 90. sünniaastapäevale pühendatud näitus “Seljakotid selga”.

Väljapanek põhineb Eduard Leppiku keele- ja kodu-uurimise retkedel peetud matkapäevikutel, mida on 200. Näituse koostaja Marju Metsman ütles, et väljapanek jaguneb kolmeks teemaks: keeleuurimismatkad karjalaste juurde, matkad Väike-Maarja kooliga ja matkad kaugemal toonase NSV Liidu avarustes.

“Me ei olnud päevikutest teadlikud, alles eelmisel sügisel leidsime need tema majast. Minu jaoks on see kõige põnevam osa Eduardist, kes oli suurepärane sõnaseadja ja väga peene huumoriga mees,” rääkis Metsman.

Eduard Leppiku tekstidele ja fotodele rajatud näitust toetavad keeleuurijast rännumehe isiklikud esemed, sealhulgas matkatelk, mille ta võitis aastal 1954 ajalehest Noorte Hääl. Mis laadi võistlusega oli tegu, vajab Metsmani sõnul veel selgitamist.

Näitus jääb avatuks 31. oktoobrini.

Facebook
Comments
Tagasi üles