Kaitseväelased lõpetasid Tapal maja varistamise

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pühapäeval lõpetasid Pioneeripataljoni kaitseväelased Tapal maja varistamise.
Pühapäeval lõpetasid Pioneeripataljoni kaitseväelased Tapal maja varistamise. Foto: Eesti Kaitsevägi.

Täna pealelõunal lõpetasid Pioneeripataljoni kaitseväelased Tapal Üleviste tänaval asunud viiekorruselise hoone varistamise. Varistatud majast ligi 20 meetri kaugusel asuv korterelamu ning sama kaugel olev laste mänguväljak kannatada ei saanud.

Pioneeripataljoni ülema major Antti Viljaste sõnul mahuka ja keerulise varistamistöö taga olnud kaitseväelased andsid nii tööde ettevalmistamisel kui ka läbiviimisel endast parima. „Kindlasti andis hoone varistamine lõhkajatele hindamatu kogemuse ning oskusi juurde,“ rääkis Viljaste.

Kolm päeva kestnud maja lammutamisel keskenduti ümberkaudsete majade ning kohalike inimeste turvalisusele ning ohutusele. „Me saime hakkama kahe ülesanne täitmisega – hoone on pikali ning kolm maja, aknaklaasid ning sajad inimesed, kes paarikümne meetri raadiuses elavad, ei saanud kannatada,“ lausus Viljaste.

Maja ettevalmistamine varistamiseks algas tänavu veebruaris, mil pioneeripataljoni ajateenijad ning kaadrikaitseväelased puurisid hoone sisse ligi kolm tuhat auku. Möödunud nädalal paigaldati aukudesse spetsiaalsed laengud. Varistamine algas reedel kell 15.00.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles