Erukindral Urmas Roosimägi: Eestil on rahulikku aega veel 8-10 aastat
Vana sõjamehe hinnangul pani president kahtluse alla meie kaitseväe ja riigikaitse võimekuse

Tapa vallavolikogu esimees, erubrigaadikindral Urmas Roosimägi.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Afganistanis sõdinud ja Eesti kaitseväes maaväe staabiülema ametit pidanud Tapa vallavolikogu esimees, erubrigaadikindral Urmas Roosimägi ei jaga vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese arvamust, et riiki on võimalik nelja tunniga vallutada.

Mina ei jaga härra presidendi seisukohti. Loodan, et see oli emotsionaalne väljaütlemine. Miks? Seda õpetatakse kindralstaabi akadeemiates. Sõda ja konflikt ei sünni üleöö. Enne kui Krimm hõivati, tekkisid need rohelised mehikesed. Relvastatud kokkupõrkele eelnevalt tuleb see, et poliitilised jõud on omavahel lõplikult tülli läinud. Ühele või teisele riigile esitatakse mingid pretensioonid. Relvastatud konflikt toimub siis, kui teisi võimalusi probleemi lahendamiseks ei ole. Seepärast on vaja viia väed lahinguvalmidusse. Ja vägede lahinguvalmidusse viimine ei jää teisele poolele märkamatuks.

Neli tundi - kas vene väed hakkavad liikuma sada kilomeetrit tunnis? Isegi tankid ei sõida nii kiiresti. Seni, kuni oleme NATO liige, Euroopa liidu liige, ei toimu mingisugust neli tundi.

Minu arvutuste kohaselt on meil rahulikku elu veel 8-10 aastat. Seda ei peaks niisama raiskama. Peame sihipäraselt ja kindlalt ehitama oma riigikaitset.
Aga dessantväed, need ründavadki välkkiirelt?

Edasi loe homsest Virumaa Teatajast

Tagasi üles