E, 6.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: vaata, mis toimus Porkuni päeval

Tünnisõiduvõistlus kujunes rahvusvaheliseks
Eva Klaas
, reporter
Galerii: vaata, mis toimus Porkuni päeval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Porkunis peeti juba viieteistkümnendat korda Eesti esivõistlused tünnisõidus. Kui meeste hulgas oli võidukas põhjanaaber Kimmo Kolehmainen, siis naiste võit jäi Eestisse, esikoha sai Kersti Pärnamägi.

Maavõistlusel oli Eesti võistkond samuti Soome omast üle.

Porkuni päeval sai end proovile panna ka igamehe purjeregatil, samuti peeti esimest korda üle järve ujumise võistlused, kus osales neli julget. Muusikalist kosti pakkus ansambel Richard ja Liisa Laekverest, toimusid rahvalikud jõukatsumised.

Tänavusel Porkuni päeval osalesid teiste seas pagulaskeskuse elanikud Vaost, keda oli kokku viisteist. Kolm Aafrika riikidest meest lõid kaasa ka tünnisõidus. Kõrgete kohtade eest nad küll ei võistelnud, kuid tundsid ettevõtmisest suurt mõnu ning rahvas elas neile innukalt kaasa.  Soovijad said maitsta erinevate riikide rahvustoite, mida varjupaigataotlejad pakkusid.

Märksõnad
Tagasi üles