Sisseränne ja suurem sündimus tõid lasteaiajärjekorra

2011. aastal valmis saanud uus maja, kuhu Võsupere lasteaia lapsed kolisid, meelitab ka naaberomavalitsuse lapsi.

FOTO: Aarne Mäe

Vihula vald rõõmustab vallaelanike arvu kasvatavate väikeste laste üle, kuid seisab seetõttu silmitsi ka faktiga, et vajalikul hulgal lasteaiakohti enam pole.

Vihula vallas on üks lasteaed kolmes paigas asuvate rühmadega: Võsul, Võsuperes ja Vihulas. Tunnistus sellest, et väikseid lapsi tuleb Vihula valda juur­de, on Vihula vallavanema Annes Naani sõnul just Vihula rühm.

“Mõnda aega tagasi oli meil plaan Vihula lasteaed kinni panna, sest nimekirjas oli viis last, kellest kohal käis kaks. 2015. aasta sügisest käis lasteaias äkki üheksa last – kõik kaheaastased ja alles lasteaeda tulnud,” kirjeldas vallavanem muutunud olukorda.

Võsul ja Vihulas praegu lasteaiajärjekorda pole, küll aga ootab Võsupere lasteaeda kohta üheksa last.

“Osa neist tahab siiski alles sügisel lasteaeda tulla. Seega on praegu järjekorras seitse last,” täpsustas Naan.

Kuigi sündimus on Vihula vallas aasta-aastalt kasvanud ja mullu registreeriti vallas koguni 16 lapse sünd, mis on üle ootuste suur number, ei saa lasteaiajärjekorra tekkimist ainult suurenenud sündimuse arvele panna.

Vallavanema ütlusil mängib oma osa seegi, et elanikud on ennast valda usinalt sisse kirjutanud.

20 kohaga Võsupere lasteaias on alati käinud ka Kadrina valla lapsi, peamiselt Viitnalt. Praegugi on neid kolm ja järjekorras ootab üks naaberomavalitsuse laps. “Nii et suurem osa järjekorras olevatest lastest on ikkagi Vihula valla enda lapsed,” märkis Naan.

Selle üle, kuidas lasteaiajärjekord kiiremas korras kaotada, pidasid möödunud nädalal aru vallavanem ja Võsu kooli direktor Liis Reier, kelle juhtimisele allub lasteaed oma kolme rühmaga. “Leidsime võimaluse, kuidas hästi kiiresti laieneda ja järjekord ära kaotada, aga see nõuab ümberkorraldusi,” kõneles vallavanem.

Liis Reieri sõnul on plaan Võsupere lasteaia maja, mis on planeeritud kahele rühmale, võtta kasutusele järgmiselt: sõimerühm üheksale ja liitrühm 15 lapsele.

“See lahendab sügiseni kohtade nõudluse ja sügiseks tuleb võibolla mõelda täiendava ruumilahenduse peale. Lähiajal peame poolteist kuni kaks õpetaja abi ametikohta juurde looma,” lisas direktor.

Tagasi üles