Ida- ja Lääne-Viru maavanemad istusid ühise ümarlaua taga

Riho Breivel.

FOTO: Peeter Langovits/Postimees

Neljapäeval kogunesid Lääne-Viru maavanema Einar Vallbaumi kutsel Kirde Kaitseringkonnas Tapal esmakordselt Ida- ja Lääne-Viru maavanemate ühine ümarlaud.

Osalesid Ida- ja Lääne-Viru maavalitsuste esindajad, kaitseliidu, Rakvere haigla, töötukassa, Põhja pensioniameti, Rakvere politseijaoskonna ja Ida Prefektuuri, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu, Ida Maksu- ja tollikeskuse, Terviseameti, Kirde Kaitseringkonna, Ida Regionaalse maanteeameti, Viru Vangla, Ida-Eesti päästekeskuse, Häirekeskuse kohalikud juhid ning esindajad.

Osalejad andsid ülevaate oma valdkonnast, tegid kokkuvõtte lõppevast aastast ning seejärel keskenduti 2011. aasta plaanidele.

Lääne-Viru maavanema Einar Vallbaumi sõnul oli kohtumine informatiivne ja vajalik, kuid selle käigus joonistus ka välja probleem - erinevate riigiasutuste regioonide piirid ei lange kokku, mis omakorda raskendab koostööd.

Osalejad olid üksmeelel, et koostöö ja ühised ümarlauad kahe Virumaa vahel jätkuvad. Ida-Viru maavanem Riho Breivel tegi ettepaneku korraldada järgmine kahe maakonna ümarlaud Ida-Virumaal.

Tagasi üles