![Lumekoristus.Foto on illustreeriv.](http://f8.pmo.ee/HMHNeAOSCtjHllkFjsagaydw294=/1442x0/filters:format(webp)/nginx/o/2010/03/21/335462t1h4479.jpg)
Valitsus eraldas omavalitsustele kokku 15 miljonit krooni lisaraha lumega võitlemiseks.
Valitsus eraldas omavalitsustele kokku 15 miljonit krooni lisaraha lumega võitlemiseks.
Reservfond tehti selle sammuga peaaegu tühjaks. Valitsus reageeris kiiresti ja võimaluste piires, rahaeralduse aluseks võeti kohalike omavalitsuste teede pikkus ja linna-valla teedehoolduse koefitsient. Padaoru ja teisi taolisi erijuhtumeid käsitletakse veel eraldi.
Lääne-Viru maakonna viieteistkümnele omavalitusele eraldas valitsus kokku
1 177 700 krooni. Suuremad, 100 000 krooni ületavad tükid sellest saavad endale Rakvere linn, Vinni vald, Tapa vald ja Väike-Maarja vald. Väikseima, 24 400kroonise eraldisega peab leppima Rägavere vald.
Vinni vallavanema Toomas Väinaste sõnul on paljud inimesed pärast valitsuse poolt raha eraldamist arvamusel, et nüüd on valdade lumetõrje probleemid murtud. Aga summa ei ole kindlasti piisav, ühe valla jaoks tähendab saadud raha ühe-kahe päeva kulusid, kui sedagi. Monika põhjustatud lisakulude tegelikust ulatusest annab pildi ka see, et ainuüksi Tallinna linn esitas valitsusele taotluse 25 miljoni lisakrooni saamiseks, kuid sai õige pisut üle pooleteise miljoni krooni.
Eraldatud rahasummad on küll omavalitsustele abiks, aga enamikul neist jääb sellest väheks. Osa raha eraldavad omavalitsused järgmise aasta eelarvest lootuses, et ehk tuleb järgmine aasta lumevaesem.
Kõikidele linnadele-valdadele mõõtis valitsus ühe lauaga, arvestamata jäeti taevast alla sadanud lume hulk, mis oli suurim Viru-, Harju-, Järva- ja Raplamaal. Lõuna-Eestis mingist lumeuputusest rääkida ju ei saa.
Kitsas on rahaga igal pool, nii omavalitsustel kui ka valitsusel, aga kindlasti oleks saanud sedagi piskut pisutki õiglasemalt jagada.