Kodutute loomadega hakkab tegelema Varjupaikade MTÜ

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Rakvere linnavalitsuse korraldatud riigihanke kodutute loomade varjupaiga teenuse osutamiseks võitis Varjupaikade MTÜ, kes võtab varjupaiga haldamise üle 1. jaanuarist 2011.Varjupaikade MTÜ on seni pidanud Roodeväljal Virumaa varjupaika ning MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul uuest aastast mõlema varjupaiga tegevus koondatakse.

“Plaan on, et Virumaa varjupaigast saab edaspidi loomade turvakodu, kus ootavad kodu vaktsineeritud ja steriliseeritud loomad, kelle jaoks 14 päeva on täis ning omanik pole järele tulnud,” rääkis Priks. Rakvere varjupaigas on loomad esimesed kaks nädalat.

Priksi sõnul hakkab uus varjupaigaüksus kandma nime Virumaa varjupaik, mis jaguneb Rakvere varjupaigaks, Virumaa turvakoduks ning lemmikloomade surnuaiaks.

Üksuse juhataja ja kuue töötaja leidmiseks korraldatakse konkurss. “Loomulikult võivad kandideerida ka senised töötajad,” märkis Priks.

Märksõnad

Tagasi üles