Rakveres on Eesti aasta vutistaadion

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti (sinises) ja Gruusia noortekoondiste jalgpallimatš Rakvere staadionil.
Eesti (sinises) ja Gruusia noortekoondiste jalgpallimatš Rakvere staadionil. Foto: Arvet Mägi

Ajakiri Jalka valis Rakvere staadioni Eesti aasta jalgpallistaadioniks.

Ajakiri Jalka tunnustas möödunud aastal Eesti jalgpallis silma paistnud isikud ja organisatsioone, valides taas aasta laureaadid 15 erinevas kategoorias ning nimetades sümboolse koondise.

Rakvere staadion, mis on ajakirja hinnangul Eesti tähtsuselt kolmas staadion, valiti aasta jalgpallistaadioniks.

Aasta laureaate hakati valima juba 1995. aastal - alguses tegi seda ajakiri Sporditäht, kaks aastat tagasi võttis teatepulga üle Jalka.

"Me ei anna välja mitte "aasta parima" auhindu, vaid otsime alati huvitavaid saavutusi, mille äramärkimisega positiivse algatuse teinud inimesi ergutada ja julgustada," ütles Jalka peatoimetaja Indrek Schwede. "Soovime märgata kõikvõimalikel jalgpallielu tasemetel tehtud algatusi, tahame toetada häid ideid, maksimaalselt hõlmata kogu Eestit - kui kusagil on midagi eeskujulikku tehtud, siis tõstame selle esile."

JALKA laureaadid 2010
Aasta forvard: Sander Post – 1,41 väravat ühe mängu kohta Meistriliigas - tasuks Eesti meistriitel Floraga.
Aasta poolkaitsja: Konstantin Vassiljev – Eesti koondise aju, kes loob ja lööb ning kelleta koondise keskväli püsiks aastas 2000.
Aasta kaitsja: Ragnar Klavan – regulaarne 90-minuti mees AZ Alkmaaris, kus lülitub ohtlikult rünnakutele ja tsenderdab tulemuslikult.
Aasta väravavaht: Marko Meerits – tõusis 18-aastasena mõneks ajaks FC Flora esikindaks. U-19 EM-valikturniiril süstis koondise alustalana väljakumängijatesse enesekindlust.
Aasta naismängija: Tiina Trutsi – märgilise tähendusega leping AC Milaniga võis avada ukse välismaale ka teistele naismängijatele.
Aasta treener: Keith Boanas – viis naiste rahvusesinduse võitudele Horvaatia, Serbia ja Põhja-Iirimaa üle ning esikohale Balti turniiril. Ühe aastanumbri sees saadi kaalukamaid võite kui senise naiste koondise ajaloo jooksul kokku.
Aasta klubi: JK Liverpool Pub – IV liiga lõunapiirkonna võitja Viljandist on kõikide meeste ja naiste liigade peale ainus võistkond täiskasvanute seas, kes ei kaotanud ainsatki liigamängu. Meeskonna keskmine publikuarv ületas Meistriliigas palliva Tuleviku oma.
Aasta kohtunik: Aivar Pohlak – endine mängija ja treener, nüüdne jalgpalliliidu president tahtis seda kaunist mängu tundma õppida veel ühest küljest, vilistades madalamate liigade mänge.
Aasta staadion: Rakvere staadion – Eesti tähtsuselt kolmas staadion, mis nägi tänavu kõrgetasemelist naiste ja noorte jalgpalli ning on 2012. aasta U-19 EM-finaalturniiri üks toimumispaiku.
Aasta publik: Serbia koondise toetajad – kes Belgradi Partizani staadionil aplodeerisid väljakult 3:1 võiduga lahkuvale Eesti koondisele.
Aasta turniir: A-koondiste EM-valikturniir – viimaste minutite võit Fääri saarte üle, eduseis ja väärikas vastupanu Itaaliale, võit Belgradis Serbia üle, dramaatiline kaotus omaväravast Sloveenia vastu – milline algus meestekoondise tähtsaimale turniirile!
Aasta ajakirjanik: Kristjan Roos – Linnalehel pole juba ammu enam spordikülgi – nende asemel on jalgpalliküljed.
Aasta pealtvaataja: Martin Kivimäe – Tartu vutifänn, kes käis lõppenud hooajal vaatamas 99 mängu erinevates Eesti liigades. Tehke järele!
Aasta sponsor: ABC Motors – uus toetaja panustas rohkemgi, kui vutiliiduga sõlmitud leping kohustas.
Aasta parim kuni 21-aastane vutimees: Sergei Zenjov – mitte ainult värav Itaaliale! Kiire, ohtlik ja nugaterav koondises ning Karpatõs.

JALKA sümboolne jalgpallikoondis 2010:
Väravavaht: Sergei Pareiko
Kaitsjad: Enar Jääger, Taavi Rähn, Raio Piiroja, Ragnar Klavan
Poolkaitsjad: Tarmo Kink, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Joel Lindpere
Ründajad: Kaimar Saag, Sergei Zenjov

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles