T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aialinnuvaatlusel lõid kaasa sajad loodussõbrad

Virumaa Teataja
Aialinnuvaatlusel lõid kaasa sajad loodussõbrad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rasvatihane on tuntud ja armastatud aialind.
Rasvatihane on tuntud ja armastatud aialind. Foto: Kunnar Rüsülainen

Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud talvisel aialinnuvaatlusel TALV 2011 vaadeldi 29. ja 30. jaanuaril esialgsetel andmetel ligi 19 000 lindu.

Esmaspäeva keskpäevaks oli oma vaatlused edastanud 615 linnusõpra ning aialinnuvaatlusi tehti rohkem kui 540 paigas üle Eesti.

Ornitoloogiaühingu teatel võimaldab selline vaatluste hulk edaspidi teha juba usaldusväärseid järeldusi meie talvituvate aialindude liigilise koosseisu ja arvukuse muutuste kohta.

Kokku vaatlesid linnusõbrad enam kui 18 800 lindu 53 liigist. Kõige arvukam liik oli oodatult rasvatihane, kes moodustas ligi veerandi vaadeldud lindude koguarvust.

Teise koha saavutas rohevint, kellele järgnesid koguarvult põldvarblane, leevike ja talvike.

Paljude vaatlejate tähelepanekute kohaselt pärssisid lindude arvukust ja liigilist mitmekesisust nädalavahetusel valitsenud plusskraadid, tugev tuul ja tuisk.

Esialgsetel andmetel oli vaatluskohas keskmiselt kohatud lindude arv seetõttu märgatavalt väiksem, piirdudes 35 isendiga (2010.a keskmiselt 43 isendit).

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid ning tuletab meelde, et vaatlustulemusi ootame kuni 10. veebruarini.

Neid saab sisestada aialinnuvaatluse kodulehel http://www.eoy.ee/talv/Vaatlusankeet.html või saata postiga koordinaatorile (Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005).

Märksõnad
Tagasi üles