Päästeamet hoiatab ülekütmise ja veetorustike külmumise eest

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Krõbetate külmadega tuleb vältida ülekütmist.
Krõbetate külmadega tuleb vältida ülekütmist. Foto: Sille Annuk

Alanud nädal tuleb väga külm ning õhutemperatuur võib nädala teises pooles langeda 32 miinuskraadini.

Päästeamet soovitab käreda pakase korral  väljas liikuda võimalikult vähe, eriti peaksid end hoidma lapsed ja eakad.

Tugeva pakase püsimine võib kaasa tuua probleeme ruumide kütmisega, veetorustike ja trasside külmumist ning elektrikatkestusi.

Päästeamet palub erilist tähelepanu pöörata ruumide kütmisele. Ahjukütte puhul tuleb jälgida mõõdukat kütterežiimi ning kütta korraga üks ahjutäis kaks kuni kolm korda päevas. Vältimaks vingumürgituse ohtu peab jälgima, et siibrit liiga vara ei sulgetaks. Elektriliste küttekehade kasutamisel ei tohi elektrisüsteemi ülekoormata.

Torustike külmumisohu vältimiseks tuleb mässida torud lisaisolatsiooniga, mingil juhul ei tohi külmunud torusid soojendada lahtise tulega. Jäätunud torude ülessoendamisel tuleb kasutada soojakaableid või soojapuhurit.

Päästjad soovitavad valmistuda võimalikeks vee- ja elektrikatkestuseks varudes joogivett ning patareid taskulambile ja raadiole, samuti laadida mobiiltelefonid.

Vältimaks tulekahjusid, mis võivad alguse saada võõraste isikute poolt keldritesse ja kuuridesse tehtud tulekolletest, tuleks lukustada uksed ja sulgeda muud juurdepääsud.

Kui pikem autosõit külmaperioodil osutub möödapääsmatuks, tuleb sõidukile varuda piisavalt kütust ning kaasa võtta laetud mobiiltelefon.

Päästeamet soovitab inimestel külmaperioodil hoida tihedamat kontakti ka oma üksi elavate eakate lähedastega ning neid vajadusel abistada.

Tagasi üles