K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koolitus õpetab kasutama vabavara

Virumaa Teataja
Facebook
Comments
Foto: SCANPIX

Avatud Eesti Fondi toel viiakse eeloleval kevadel Tallinnas, Tartus ja Rakveres läbi kolm vabaühendustele mõeldud vabavaraliste rakenduste koolitustsüklit.


Koolitusprojekti eesmärgiks on praktiliste oskuste õpetamine, et iseseisvalt ja loovalt kasutada erinevaid vabavaralisi lahendusi – õpetatakse kasutama kontoritarkvara, kiirendama infovahetust, lihtsate veebilahenduste loomist, pilditöötlust ning pildihoidlate süsteeme.

“Avatud Eesti Fondile laekuvate projektitaotluste põhjal võib julgelt väita, et ühendused küsivad tohutuid summasid lahendusteks, mis on tegelikult valdavalt tasuta lahendustena saadaval. Vestlustest taotlejatega on selgunud, et vaba tarkvara ega vabavara lahendustest ei olda lihtsalt laiemalt teadlikud,“ kommenteeris Avatud Eesti Fondi Avatud valitsemise programmi koordinaator Kelly Grossthal.

Koolitused toimuvad kahepäevaste tsüklitena reedeti ja laupäeviti kolmel teemal: vabavaraline kontoritarkvara OpenOffice, pilditöötlus ja fotode hoidmine vabavaralise tarkvaraga ja kodulehekülgede loomine vabavaralise tarkvaraga

Koolitused toimuvad eesti keeles ja on tasuta.

Täpsema info www.oef.org.ee/vabavara.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles