R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaheksandik on juba hääle andnud

Virumaa Teataja
Facebook Twitter
Comments
Hääletamine.
Hääletamine. Foto: Eva Klaas

Esmaspäeval algas riigikogu valimiste eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades. Koos elektrooniliselt antud häältega oli esmaspäeva õhtuks oma hääle andnud 110 934 valijat, mis moodustab 12,2 protsenti ehk ligi kaheksandiku nende üldarvust.

2009. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eelhääletamise esimese päeva õhtuks oli oma hääle andnud 93 843 valijat.

Lääne-Virumaal käis esmaspäeval hääletamas 1520 valijat, kellest 208 hääletas väljaspool elukohta. Kokku on Lääne-Virumaal valijate nimekirjas 48 822 inimest.

Interneti teel hääletamise võimalust oli esmaspäeva õhtul kella kaheksaks kasutanud 84 757 valijat, 2009. aasta vastav võrdlusarv oli 65 784. Elektrooniliselt saab hääletada ööpäevaringselt kuni kolmapäeva õhtul kella kaheksani veebilehel www.valimised.ee. Soovi korral saab häält muuta uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise ajal valimisjaoskonnas hääletades. Valimispäeval
elektrooniliselt antud häält muuta ei saa.

Eelhääletada saab veel teisipäeval ja kolmapäeval, mil kõik valimisjaoskonnad on avatud kella 12-20.00. Samal ajal toimub ka hääletamine väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda, milleks on igas linnas ja vallas avatud vähemalt üks jaoskond. 6. märtsil saab hääletada üksnes elukohajärgses valimisjaoskonnas.
 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles