Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiire elutempo või vastumeelsus külg külje kõrval rassimise vastu ei ole argument, et treenimata jätta. Oma koduski saab ilma erilise arsenalita kehale parajalt koormust anda. Mõnel korral nädalas tunnikese ikka leiab, et enda tervisele pühenduda.
Loomulikult on tore, kui kodus hantlid, lindid, võimlemispall ja muu varustus kohe võtta. Kuid treenimata ei jää nendetagi. Väga edukalt saab kasutada koduses majapidamises leiduvat kraami, näiteks kasvõi tualettpaberirulle.
Koduses keskkonnas pole ka trenniriidemuret. Valida tuleb just sellised rõivad, mis seljas kõige mugavamad. Kasvõi auklikuks kulunud põlvedega püksid. Keegi ei vaata imestunult.
Tore, kui treenimiseks on külje alla panna mõni treeningumatt. Sobib ka vaip. Kõva põranda peal võib olla veidike ebamugav rassida.
Oma keharaskusega saab igal pool trenni teha.
Treener ja Eesti meister fitnessis, Tamsalust pärit Õnnela Raudsepp näitas ette parajalt võhmale võtvad harjutused. Vatti said käed, jalad, kõht ja selg.
Harjutusi võiks teha vastavalt võimetele umbes 10–12 kordust, siis 30 sekundit pausi ja nõnda ühtekokku neli seeriat.