Haljala lähistel juhtus raske liiklusõnnetus, hukkus kaks inimest
Täiendatud kell 11.26.

Teisipäeva õhtul kümmekond minutit enne kella seitset juhtus raske liiklusõnnetus Tallinna-Narva maanteel Haljala ristmikust umbes kilomeeter Tallinna poole.

Sirgel teelõigul põrkasid kokku Tallinna poolt tulnud suurhaagisega veoauto Volvo FH 440 ja Narva poolt tulnud ning vastassuunavööndisse kaldunud sõiduauto Mercedes-Benz C 220. Sündmuskohale saabusid mitu kiirabibrigaadi, politsei ja päästjad. Narva suunast tulijad pididi veerand kolmeni öösel sõitma läbi Haljala.

Veoauto ja sõiduauto kokkupõrke tagajärjel hukkusid sõiduautos viibinud mehed, 28-aastane juht ja 29-aastane kaassõitja sündmuskohal.

Veoautojuht, 60-aastane mees, oli kaine, tema pääses raskemate vigastusteta. Rohkem inimesi liiklusõnnetuse ajal sõidukites ei olnud.

Õnnetuspaigas oli liiklusõnnetuse juhtumise ajal teekate märg.

„Tegemist on väga traagilise juhtumiga. Uurimisgrupp teeb tööd, et välja selgitada põhjuseid, mis võisid viia nii ränkade tagajärgedega liiklusõnnetuseni,“ ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo.

Liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud menetlust, mida juhib Viru ringkonnaprokuratuur. 

„Mis tänase liiklusõnnetuse põhjustas, selgitab välja menetlus. Tahan aga kõigile liiklejatele panna südamele - varakevadel on ilmastikuolud ja teekatte seis väga muutlikud. Suurtel kiirustel, eriti pimedal ajal ja muutlike ilmaoludega palume kõigil sõidukijuhtidel olla eriti tähelepanelikud,“ sõnas Jaggo.

Haljalas elav mees rääkis, et astus parajasti õue, kui avarii toimus. "Hirmus pauk käis," sõnas pealtnägija. "Alguses mõtlesin, et Läsnal teevad kaitseliitlased õppusi," jätkas ta. "Siis nägin, et autod jäävad seisma ja mõtlesin, et kes nüüd kellele jälle ette keeras," kirjeldas mees läbielatut. Umbes kaheksa minuti pärast nägi ta kiirabiautosid.

Ida päästekeskusest öeldi, et päästjad nägid avariisse sattunud sõiduautos Mercedes laspse turvatooli ja arvasid, et sõidukis võib olla ka laps. Õnneks ei olnud.

Ida prefektuurist öeldi, et hukkunud olid Eesti kodanikud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles