N, 30.11.2023

Koduuurijad räägivad otsimisest ja leidmisest

Virumaa Teataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Neeruti Seltsi juht Tiiu Uusküla.
Neeruti Seltsi juht Tiiu Uusküla. Foto: Arvet Mägi

Virumaa koduuurijate päeval 3. aprillil kell 11 Iisaku kihelkonna muuseumis jagub teemasid internetist Kalevipoja ja vanade taimedeni. Sõna saavad koduuurijad ja muuseumide esindajad.

Eesti kirjandusmuuseumi kogude kasutamisest internetis räägib Kadri Tamm eesti rahvaluule arhiivist, otsingute võimalusi Eesti muuseumide infoväravas MUIS tutvustab Liivi Mölder Iisaku kihelkonna muuseumist. 

Neeruti Seltsi juht Tiiu Uusküla kõneleb tuntud kodu­uurijatest Eduard Lepikust ja Richard Tammikust ning nende mahukast pärandist. Meida Prodeli teemaks on Tõnu Prodeli meenutused, Annika Michelson räägib meie vanadest taimedest, Evar Piirit Kalevipojast Illuka radadel. Esitletakse Illuka kooli 3.–4.klasside õpilaste uurimistöid.

Päev on osalejatele tasuta, osavõtust palutakse teatada 30. märtsiks aadressil marge@viruinstituut.ee või anne.nurgamaa@iisakumuuseum.ee. 

Facebook
Comments
Tagasi üles