E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Virumaale kerkib lähiaastatel kaks tuulikuparki

Virumaa Teataja
Virumaale kerkib lähiaastatel kaks tuulikuparki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuulikud.
Tuulikud. Foto: Tairo Lutter

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) juhatus kiitis heaks kaks tuuleenergeetika arendamise projekti, mille tulemusena ehitatakse tuulikupargid Ida- ja Lääne- Virumaale.


Tuulikuparkide rajamist toetatakse Eesti ja Hispaania vahel sõlmitud saastekvoodi müügitehingu tulust ning investeeringutoetus kahele projektile on ligi 12,4 miljonit eurot.

"Kokku püstitatakse üheksa tuulegeneraatorit, neist kolm Lääne-Virumaale ja kuus Ida-Virumaale ning generaatorite eeldatav elektritoodang aastas on 45 246 MWh,“ selgitas energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja.

OÜ Raisneri projekti tulemusena alustatakse Varja tuulikupargi rajamist Ida-Virumaale Lüganuse valda. Rohelise investeerimisskeemi toel püstitatakse kuus 2 MW võimsusega tuulikut ning rajatakse vajalik infrastruktuuri. Projektile eraldatud toetus on 7,23 miljonit eurot ning tuulegeneraatorid peaksid olema töövalmis 2013. aasta alguseks.

Lääne-Virumaa Viru-Nigula valda kerkib Oceanside OÜ projekti raames Ojaküla tuulikupark, kuhu püstititatakse kolm 2,3 MW tuulikut ning rajatakse pargi toimimiseks vajalikud teed, elektrikaablid ning liitumispunktid. Projektile eraldatud toetus on veidi üle 5,13 miljoni eurot ning park peaks elektri tootmist alustama 2012. aasta alguses.

Rohelise investeerimisskeemi peamine eesmärk on vähendada kasvuhoonegaaside heitkogust Eestis ning eelpool toodud kahe projekti tulemusena oodatakse hinnanguliselt 50 000 tonni CO2 kokkuhoidu aastas. Vastavalt elektrituruseadusele antud investeeringutoetuste raames rajatud elektritootmisüksused taastuvenergia dotatsiooni ei saa.

Märksõnad
Tagasi üles