E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Algas aasta suurpere konkurss

Toomas Herm
Algas aasta suurpere konkurss
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurperepäev. Pilt on illustratiivne.
Suurperepäev. Pilt on illustratiivne. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/PM/SCANPIX BALTICS

Alates tänasest saab esitada kandidaate aasta suurpere konkursile. Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi. Kandidaate saab esitada Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) kodulehel www.lasterikkad.ee 2. maini.

Aasta suurpere aunimetuse annavad ELPL ja Bigbank ühtsuse ning lasterikkuse au sees hoidmise eest suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Tiitel ja sellega kaasnev rahaline preemia summas 4000 eurot antakse võitjale üle 13. mail toimuval traditsioonilisel suurperepäeval Tallinna loomaaias.

"Sel aastal juba kaheksandat korda välja antavale aasta suurpere tiitlile ootame kandideerima kõiki nelja või enama lapsega Eesti peresid, mille kõik liikmed on tublid, töökad ning teistele eeskujuks," sõnas MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit president Aage Õunap. "Eelmisel aastal valiti konkursi võitjaks perekond Aan Tartumaalt. Suurpere vanemad Janne ja Peeter Aan kasvatavad seitset last. Nad on eeskujuks paljudele perekondadele ning neid võib iseloomustada kui aktiivseid, rõõmsameelseid ja avatud inimesi."

Kandidaate aasta suurpere tiitlile võivad esitada kõik asutused, ettevõtted, pereliikmed ja tuttavad Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehe www.lasterikkad.ee kaudu.

Eelregistreerimine konkursile lõpeb 2. mail kell 10.

Juba 13. korda toimuva traditsioonilise suurperepäeva patroon on Urmas Vaino ning toetajad Tallinna loomaaed, Bigbank AS ja teised ettevõtted.

Eesti Lasterikaste Perede Liit on loodud 1996. aastal eesmärgiga toetada lasterikkaid peresid Eestis. Organisatsiooni kuulub 19 ühendust, kes koondavad enda alla pered, kus lapsi kasvab neli ja enam.

Märksõnad
Tagasi üles