EAS: kompetentsikeskus pidi tegutsema vähemalt viis aastat

Andres Pulver
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
2015. aastal valminud Tark Maja.
2015. aastal valminud Tark Maja. Foto: Meelis Meilbaum

EAS otsustas nõuda sihtasutuse Virumaa Kompetentsikeskus pankrotipesast tagasi 2,6 miljonit eurot.

EAS-i turundusjuht Piret Reinson rääkis, et hiiglasliku tagasinõude põhjuseks on sihtasutuse pankrot.

Eelmisel neljapäeval oli SA Virumaa Kompetentsikeskus esitatud pankrotiavaldus kohtus läbivaatamisel ning pankrot kuulutatakse välja 21. aprillil.

"See tähendab, et EAS-ilt toetust saanud SA lõpetab oma tegevuse ning ei täida toetuse eelduseks seatud viieaastast kompetentsikeskusena tegutsemise kohustust. EAS-i eraldatud vahendid olid ette nähtud kogu maja ümberehituseks tingimusel, et sinna tekib kompetentsikeskus, mis tegutseb viis aastat," selgitas Reinson.

EAS-i tagasinõue puudutab kolme projekti, mille raames SA Virumaa Kompetentsikeskus on toetust saanud Rakverre Targa Maja ehitamiseks ja hoones tegutsema pidanud kompetentsikeskuse käivitamiseks. Enamik toetusrahast oli mõeldud Targa Maja hoone ehituseks, renoveerimiseks ja testkeskkonna loomiseks.

Suurim osa tagasinõudest tulenebki viidatud kestusnõude rikkumisest. Ülejäänud osa tagasinõudest moodustavad väiksemad rikkumised, nt riigihangete seaduse rikkumised, sest kulud on olnud tõendamata.

"Toetuse kogusummat ei oleks õige tagasi nõuda, kuna projektid sisaldasid ka tegevusi, mis toetuse saaja on ellu viinud, näiteks koolitused, konverentsid, uuringud," kõneles Reinson.

EAS teeb Piret Reinsoni sõnul kõik endast oleneva, et pankroti- ning kriminaalmenetluse kaudu saada tagasi võimalikult suur osa valesti kasutatud toetusrahast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles