R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kadrina pastor on puuetega inimeste liikumisvabaduse sõber

Andres Pulver
Kadrina pastor on puuetega inimeste liikumisvabaduse sõber
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meelis-Lauri Erikson
Meelis-Lauri Erikson Foto: Tairo Lutter

Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit (ELIL) andis oma tänuüritusel eesti rahva muuseumis üle kümme tänumeenet ja ühe Hapu Õuna. Tänumeene saajate seas oli ka Kadrina kirikuõpetaja Meelis-Lauri Erikson – liikumisvabaduse sõber 2016, kes lahendas kiiresti Kadrina kirikus käivate ratastoolikasutajate probleemid.

ELIL-i juhatuse liige Tiia Sihver, kes Eriksoni kandidatuuri esitas, selgitas, et kontserdikülastusel ühte Eestimaa kirikusse tekkis probleem – ratastooliga ei olnud võimalik sinna siseneda. Seepeale võttis ELIL ühendust Eesti Kirikute Nõukoguga, et leida lahendus kirikutesse pääsu parandamiseks.

“Kuna olen ise Kadrina inimene, uurisin, kuidas kohalikus kirikus lood on. Meelis-Lauri Erikson oli kohe valmis kokku saama, vaatasime koos üle probleemsed kohad ja arutlesime ka lahenduste üle. Juba kohtumisel imestas Meelis-Lauri ja küsis endalt korduvalt, kuidas ta selle peale mõelnud ei ole. Ja see ei olnud ainult sõnakõlks. Kõik sai kiirelt ja kärata tehtud,” rääkis Tiia Sihver.

Kaldtee Kadrina kirikus.
Kaldtee Kadrina kirikus. Foto: Erakogu.

Meelis-Lauri Erikson ise ütles, et selline tunnustus tuli väga ootamatult – kaldtee ja käetoed said paigaldatud juba ammu ning see on loomulik tegu. “Altari ees on paar astet ja ratastoolis varem sinna ei pääsenud. Minu meelest on see ilus žest, et ka ratastoolis inimene pääseb nüüd otse altari juurde,” kõneles Erikson.

Kirikuõpetaja rõhutas, et tänu kuulub tegelikult Juhan Viisele ja Aru Grupile, kes kaldtee ja käetoed ehitasid ja paigaldasid. “Kirikul endal selleks võimalust ei olnud, aga kohalik ettevõtja oli valmis selle kohe ära tegema. Nii et tegelik tänu on neile meestele, kes selle ehitasid,” lisas Erikson.

Märksõnad
Tagasi üles