Loomadele sigimisperioodil rahu ei anta

Eva Samolberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rebane
Rebane Foto: Marius Möllits

Valitsus ei toetanud kolmapäeval Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluva ministri Marko Pomerantsi juhitava keskkonnaministeeriumi ettepanekul eelnõu, mis keelaks erametsades kevadisel loomade sigimisperioodil raietööd ja metsa väljaveo.

Kevadsuvise raiekeelu kehtestamine võib metsaomanikele, eelkõige just väikeomanikele, olla väga piirav ning keskkonnaministeerium tegi valitsusele ettepaneku eelnõu mitte toetada, teatas valitsuse pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile.

Metsaseaduse sellekohase muutmise eelnõu algatas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon. Eelnõu kohaselt tuleks keelata metsaraie ja metsa väljavedu 15. aprillist 15. juunini loomastiku kaitseks nende sigimisperioodil.

Riigimetsa majandamise keskus on aastaid kehtestanud raierahu kevadperioodil, reeglina ajavahemikus 15. aprillist 15. juunini. Raierahu ajal on raietegevus riigimetsades keelatud.

Paljud erametsaomanikud järgivad raierahu perioodi, aga mitte kõik. Raierahu eesmärk on kaitsta keskkonda looduse tärkamise perioodil, et oleks tagatud linnustiku, loomastiku ja metsamuldade kaitse ning väheneks seenhaiguste levik.

Kaitset vajavad vanades okaspuumetsades elutsevad õõnespesitsejad linnud, nagu kakud, kullilised ja maaspesitsevad kanalised. Raierahu perioodil on võimalik tegeleda metsaistutuse, noorendike hooldamise ja metsasihtide puhastamisega. (BNS)

Tagasi üles