Mitmevõistluses olid Rakveres parimad Läti kergejõustiklased

Margus Martin
Martin Moldau.
Martin Moldau. Foto: Meelis Meilbaum

Balti riikide noorte U18 ja U20 klassi kergejõustiku mitmevõistluse võistkondlikel meistrivõistlustel Rakveres saavutasid kahepäevase jõuproovi kokkuvõttes võidu Läti sportlased. Teiseks tuli Eesti, kolmandaks Leedu.

Eesti koondisse kuulunud Rakvere KJK ViKe sportlastest kogus Johanna Ilves alla 20-aastaste neidude 7-võistluses lõpuks 4988 punkti. Sama vanade poiste 10-võistluses sai Martin Moldau summaks 7349 punkti.

Sellega suvel Grossetos peetava juunioride EM-i mitmevõistluse normatiivi täitnud Moldau juhatas Balti matši teise päeva sisse 110 meetri tõkkejooksus ajaga 14,43 sekundit. Jooksu ajal valitses sisuliselt tuulevaikus (+0,2 m/s). Tõkkejooksu tulemuski tähistab EM-i normatiivi (14,50) täitmist.

Kettaheites sai Martin Moldau kirja 46.22 meetrit, mis oli kehvem ainult koondisekaaslasest Karel Tilgast (49.92 m). Teivashüppes alistus rakverlasele 4.47 meetrit. Odaviskes oli tema tulemus 54.66 meetrit ja 1500 m jooksu aeg 4.55,26. Kümne alaga kogutud 7349 punkti oli paremuselt kolmas tulemus.

Pikalt liidriks olnud koondisekaaslane Tilga vigastas ennast teivashüppes, kus tulemust kirja ei saanud ning katkestas. Individuaalselt krooniti võitjaks leedulane Matas Adamonis 7704 ja teise koha sai parim eestlane Kristo Simulask 7520 punktiga.

Võistkondlikult tuli Eesti alla 20-aastaste noormeeste koondis Leedu järel ja Läti ees teisele kohale.

Väljaspool arvestust võistelnud Rakvere ViKe mitmevõistleja Mihkel Holzmann jooksis tõkkeid ajaga 16,20 sekundit (+ 1,5 m/s), heitis ketast 33.68 meetrit, ületas teivashüppes 4.07 meetrit, viskas oda 46.77 meetrit, jooksis 1500 meetrit ajaga 4.53,34 ning kogus lõpuks 6115 punkti.

Neidude U20 vanuseklassi 7-võistluse teise päeva avaalal, kaugushüppes, sai Johanna Ilves kirja 5.46 meetrit ja viskas seejärel oda 34.55 meetrit. Viimasel alal 800 meetri jooksus oli tema aeg 2.27,98.

Seitsme ala kokkuvõttes kogus Ilves 4988 punkti. Juunioride EM-i normatiiv on teatavasti 5100 punkti. Lohutusena jäi Ilvese punktisumma sisse EM-i normitäitmine üksikalal, 100 m tõkkejooksus (14,26 sekundit).

ViKe kergejõustiklast edestas ainsana koondisekaaslasest Balti matši individuaalne võitja Margit Kalk, kelle summaks kujunes 5442 punkti.

Võistkondlikus arvestuses, kus arvesse läksid kolme parema võistleja tulemused, said kahekesi võistelnud Eesti neiud Läti järel teise koha. Leedulannad selles vanuseklassis tiimi välja ei pannud.