Tootjahinnaindeksit tõstis kemikaalide tootmise kallinemine

Raha. Pilt on illustratiivne

FOTO: SILJA KAIGU/PM/SCANPIX BALTICS

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kasvas aprillis kuuga 0,3 protsenti ja aastaga 3,7 protsenti. Tootjahinnaindeksit mõjutas aprillis eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnatõus kemikaalide tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, mäetööstuses ning puidutöötlemises, teatas statistikaamet.

Möödunud aasta aprilliga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus kütteõlide, toiduainete ja elektroonikaseadmete tootmises, samuti hinnalangus mäetööstuses, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta aprillis võrreldes märtsiga 0,6 protsenti ja võrreldes 2016. aasta aprilliga 6,4 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis aprillis keskmisest enam turbatoodete, naftasaaduste ning jookide hind, samas langes nahktoodete, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete ning metallitoodete hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta aprillis võrreldes märtsiga 0,5 protsenti ja võrreldes 2016. aasta aprilliga 5,8 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis aprillis keskmisest enam põllumajandustoodete, elektrienergia ning metallide hind ning langes elektroonikatoodete, tekstiiltoodete ning elektriseadmete hind. (BNS)

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles