Täna on rahvusvaheline kadunud laste päev

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Lapsed.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Täna on rahvusvaheline kadunud laste päev, mil üle maailma mälestatakse lapsi, kes kadudes langesid kuriteo ohvriks, ning tuletatakse meelde, et on vaja teha pingutusi, leidmaks üles siiani kadunud lapsed.

Eesti kuulub sihtasutuse Kadunud kaudu Euroopa riike ühendavasse organisatsiooni AmberAlert Europe, mille üheks eesmärgiks on lapse kadumisest, näiteks lapse röövi korral, võimalikult kiiresti ja suurele hulgale inimestele teada anda ja selle kohta teavet koguda.

Sihtasutuse Kadunud juhi Aare Rüütli sõnul möödus sel kuul täpselt aasta Eesti liitumisest selle üleeuroopalise võrgustikuga. "Meie kohalik kiirteavitussüsteem kannab nime KatrinAlert, mille kaudu levivad operatiivsed otsingukuulutused. Teateid vahendavad sihtasutuse partnerid Digiekraanid, PublicTV, Linnaekraanid, Kagukeskus oma avalikel ekraanidel kaubanduskeskustes ja ühistranspordis üle Eesti,” selgitas Rüütel.

Kõige rohkem muret on Eestis jooksikutega, kellest omakorda moodustavad suure osa korduvkadujad.

Kõige rohkem muret on Eestis jooksikutega, kellest omakorda moodustavad suure osa korduvkadujad.

"Iga ärajooksnud noor inimene satub küll omal valikul, aga siiski senisest elukohast täiesti erinevasse keskkonda, milles tal on igapäevaselt tarvis leida lahendus eluks vajalikele küsimustele, nagu kus sooja saada, kus ööbida ja pesta, kuidas süüa saada. Nende küsimuste lahendamise ümber keerleb iga jooksiku päev ja mitte keegi meist, kaasa arvatud politsei, ei saa ette näha, kas ja millisel hetkel sellele noorele neist küsimustest ühe lahendamisel pakub abi tema teele juhuslikult sattunud seksuaalhälbega isik, vägistaja või muu kurjategija,” selgitas sihtasutuse juht.

Sellepärast on ülioluline ärajooksnud noorega võimalikult kiiresti saavutada kontakt, ennetamaks tema elu ohustada võivat võimalikku kuritegu, mis tähendab tema aktiivset tagaotsimist päevast "1" kõigi võimalike vahenditega.

Sihtasutuse Kadunud 24/7 töötaval infotelefonil 661 6776 saab kadunud lastest anda infot, mida hoitakse konfidentsiaalsena. SA Kadunud eesmärgiks on olla abiks teadmata kadunud inimese lähedastele ja politseile kadumisjuhtumite lahendamisel.

Tagasi üles