L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

"Viimane võllamees" kolis Tapa-Loobu risti

Eva Samolberg-Palmi
"Viimane võllamees" kolis Tapa-Loobu risti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
"Viimane võllamees" proovid.
"Viimane võllamees" proovid. Foto: Meelis Meilbaum

Üks selleaastastest Rakvere teatri suvelavastuste mängupaikadest asub Tapa-Loobu ristis olevas Loodi kuivatis. Sel nädalal koliti proovisaalist välja ja alustati proovidega kohapeal.

"Viimane võllamees" ("Hangman") on Martin McDonagh' müstilise ja vaimuka käekirjaga lavalugu. Sügisel 2015 jõudis materjal esimest korda lavale Londonis. Oma vana lemmiku tüki seab lavale Üllar Saaremäe.

Lugu räägib Inglismaa peaaegu et kuulsaimast võllamehest Harryst, keda kehastab Raivo E. Tamm. Temast on saanud baaripidaja.

Igal õhtul koguneb kindel seltskond Harry semusid tema äärelinnapubisse, et klaasi taga päevasündmused läbi võtta. Ühel päeval siseneb kummaline võõras, kelle ümber hakkavad asjad kahtlast kuju võtma, ja minevikusaladused tõusevad taas päevakorda. Kes ta on ja mida otsib? Ja milline on tema seos kahe aasta eest vangikongis üles poodud mehega, kes viimase hingetõmbeni oma süütust kinnitas?

Teistes osades teevad kaasa Indrek Apinis, Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Madis Mäeorg, Tiina Mälberg, Eduard Salmistu, Toomas Suuman, Tarvo Sõmer, Tarmo Tagamets, Velvo Väli ja Imre Õunapuu.

Lisaks juba väljakuulutatud kuupäevadele antakse etendusi ka lisaaegadel juunis, juulis, augustis ja septembris.

Märksõnad
Tagasi üles