Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Marko Pomerants kaotab ministrikoha ja Einar Vallbaum peab riigikogust lahkuma

Marko Pomerants. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Homme teeb Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) uus juht Helir-Valdor Seeder erakonna eestseisusele ettepaneku vahetada välja mitu ministrit, teiste seas jääb portfellist ilma ka keskkonnaminister Marko Pomerants.

Kui Marko Pomerants ministriametist taanduma peab, tähendab see, et ta naaseb riigikogusse ja talle peab seal koha vabastama Einar Vallbaum.

“Uus esimees peabki muudatusi tegema,” kommenteeris Vallbaum. “IRL on nii viletsas seisus ja rahvas ootab uuendusi,” lisas ta.

Vallbaum rääkis, et temal okast hinge ei jää, küll on tal aga kahju Pomerantsist, kes on olnud võimekas minister ning ka keskkonnaalase haridusega. “See, et tema asemele pannakse Siim Kiisler, kellel puudub erialane haridus ja kes ei saanud ka riigikogusse pääsemiseks vajalikul hulgal hääli kokku, on kitse kärneriks panemine,” pahandas Vallbaum.

Teiste seas peab lisaks Pomerantsile oma ministriportfelli loovutama ka rahandusminister Sven Sester ning kaitseminister Margus Tsahkna. “Rahandusministriks saab Toomas Tõniste ja kaitseministriks Jüri Luik,” rääkis Vallbaum.

Loe pikemalt kolmapäevasest Virumaa Teatajast.

Tagasi üles
Back