![Sagadi mõis.](http://f8.pmo.ee/Q6NIhL05y8hCWRE0XSFSLU5lZyY=/1442x0/filters:format(webp)/nginx/o/2016/02/10/5031673t1h1836.jpg)
Reedel tähistatakse pidulikult 30 aasta möödumist metsamuuseumi avamisest Sagadi mõisakompleksis ning mõisa avamisest külastajatele.
Reedel tähistatakse pidulikult 30 aasta möödumist metsamuuseumi avamisest Sagadi mõisakompleksis ning mõisa avamisest külastajatele.
30 aastat on 500-aastase ajalooga Sagadi mõisas tegutsenud Eesti ainus metsamuuseum, mille näitused ning omanäolised väljapanekud tutvustavad metsa kui üht meie suurimat väärtust. Selle aja jooksul on Sagadis pakutud ka mitmeid kursusi, nt metsavahtide ja metsnike koolitust, saemotoristide, ohtlike puude langetamise ja palkmajade ehitamise õpet.
Sünnipäeva puhul on härrastemaja pööningul avatud suur ülevaatenäitus Sagadi mõisast ja metsamuuseumi tegemistest viimase 30 aasta jooksul. Varakambrist on sel puhul toodud välja värvikaimad eksemplarid museaalidest, näitustel ja ekspositsioonides näidatust, hulk muuseumi igapäevatöös kasutatud esemeid ja palju muud.