Homme ületab Rakveres elanud pagulaspere väljaspool Eestit viibimise tähtaja
Praeguseks on tähtaja ületanud viis kvoodipagulaste perekonda

FOTO: shutterstock.com

Teisipäeval sai ühel Euroopa Liidu rändekava raames Eestisse saabunud kvoodipagulaste perel täis väljaspool Eestit viibimise tähtaeg, lisaks saab kolmapäeval tähtaeg ületatud ka teisel perekonnal.

Sotsiaalministeeriumi rahvusvahelise kaitse poliitika juht Triin Raag ütles, et kolmapäevaks ületab väljaspool Eestit viibimise tähtaja mullu septembris Eestisse saabunud viieliikmeline perekond, kes suunati elama Rakverre.

Täna ületas väljaspool Eestit viibimise tähtaja viieliikmeline perekond, kes saabus Eestisse mullu augustis. Perekond suunati elama Tartusse. 

Varem on väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud neli kvoodipagulaste perekonda.

Esimene selline pere oli kolmeliikmeline Süüriast pärit perekond, kes saabus Eestisse möödunud aasta novembris Kreekast ning suunati elama Tartusse.

Teine, kuueliikmeline Süüria perekond saabus Eestisse eelmise aasta augustis Türgist ning asus elama Viljandisse. Äsja ületasid väljaspool Eestit viibimise tähtaja veel kaks Süüriast pärit kvoodipagulaste perekonda. Mõlemad perekonnad saabusid Kreekast Eestisse käesoleva aasta jaanuaris. Seitsmeliikmeline perekond paigutati elama Tartusse ning viieliikmeline perekond Põlvasse.

Seega on praeguseks väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud viis kvoodipagulaste perekonda ehk kokku 26 inimest.

Juhul, kui Rakveresse paigutatud perekond kolmapäevaks ei naase, tõuseb väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud pagulasperede arv kuueni ehk kokku 31 inimeseni.

Lisaks neile kuuele perekonnale ei viibi Eestis veel üheksa kvoodipagulaste peret, kus kokku on 40 liiget. Need perekonnad ei ole ületanud 90 päeva piiri.

Eestist on ametlikult lahkunud ka üks Iraagist pärit perekond, kes sõitis vabatahtlikult tagasi kodumaale.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud 150 inimest.

Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus 180 päeva jooksul Euroopa Liidus reisida kuni 90 päeva. Selle ületamisel peatatakse peretoetuste maksmine. Samas pole neil teistes liikmesriikides võimalik töötada või toetuseid saada. Eestisse naasmisel on neil jätkuvalt õigus tugiisiku teenusele ning võimalus jätkata keeleõppega.

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast. (BNS)

Tagasi üles