Tantsupidu saab täna avalöögi

Kalevi staadion. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Meelis Meilbaum

Täna õhtul kell 19 toimub Kalevi keskstaadionil XII noorte tantsupeo avaetendus “Mina jään”. Koidu ja Hämariku loo toovad pealtvaatajateni ligikaudu 8500 noort tantsijat ja võimlejat vanuses 7–19 aastat.

Seekordne tantsupidu toetub muistendile Koidust ja Hämarikust, keda kehastavad neli noort. Vanaisa rollis astub üles  Ivo Linna. See on lugu igikestvate väärtuste põlvest põlve edasikandmisest ja vastutusest nende hoidmisel. See on ühtaegu nii tunnustus kui ka vastutus, milleks noored on valmis, kinnitades seda vandega “mina jään”.

“Kokkupuutepunkte on tantsupeo sõnumiga ilmselt igaühel – igal suguvõsal on oma lugu järjepidevusest ja traditsioonide edasiandmisest. Sellega on lihtne suhestuda,” ütles üks tantsupeo ideekavandi autor Meelis Kompus. “See on kindlasti pidu, mis sündinud ajal, kui vajame oma juurtelt taas rohkelt tarkust ja jõudu, et osata hoida ja edasi kanda meie esivanemate tarkust, meie olemise viisi,” kirjeldas tantsupeo pealavastaja Margus Toomla.

Kui suurtel tantsupidudel näeb rohkem rahvusmustritest pärit elemente, siis noortepidudel klassikalisi pilte. Aastaaegade vaheldumise tunnuste kõrval joonistatakse väljakule ka mõned peo logo elemendid – minu juured, minu maa. “Tantsupeo etendusel soovitan eriti tähelepanelikult kuulata just seda, mida laulavad noored peategelased. Maian Kärmas on kirjutanud liigutavad tekstid ja viisi, mis kannab endas väga olulist sõnumit. Kui seda hästi jälgida, siis jõuab tantsupeo ideele pika sammu lähemale,” rääkis Margus Toomla.

Tantsupeo pealavastaja on Margus Toomla, ideekavandi autorid Meelis Kompus, Maian Kärmas, Margus Toomla, Marju Kõivupuu ja Rasmus Puur ning muusikajuht Kristjan Priks.

XII noorte tantsupeo “Mina jään” kaks järgmist etendust toimuvad homme, 1. juulil kell 13 ja kell 19 Kalevi keskstaadionil.

Tagasi üles