E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalapüügilube hakatakse väljastama elektrooniliselt

Eva Samolberg-Palmi
Facebook Twitter
Comments
Foto: Marianne Loorents

Valitsus kiitis neljapäeval heaks kalapüügiseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt hakatakse kalapüügilube tulevikus väljastama elektrooniliselt.

Kutselise kalapüügi korraldusega seotud tehnilise töö võtab maaeluministeeriumilt üle veterinaar- ja toiduamet, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile. Kalalaevade riiklik register kujundatakse ümber kutselise kalapüügi registriks, mis hakkab koondama kogu kutselise kalapüügiga seonduvat teavet. Selle kõrvale asutatakse teadus- ja harrastuskalapüügi andmekogu.

Samuti täpsustatakse kalalaevade registris lubatud toiminguid. Lisaks viiakse püügivõimaluse kasutamise kord kooskõlla praktikaga. Seaduses tehakse ka mitmeid muid muudatusi, näiteks täpsustatakse väikesaare püsielaniku ajaloolise püügiõiguse jaotamise tingimusi.

Aastas väljastatakse umbes 2500 kalapüügiluba, mille elektrooniline kuju vähendab halduskoormust, näiteks lihtsustab lubade kehtivuse kontrolli. Kaluritele tähendab elektrooniline kalapüügiluba, et nad ei pea enam kaasas kandma püügiõigust tõendavaid dokumente, vaid piisab ID-kaardist. Püügilube väljastab 1. detsembrist veterinaar- ja toiduamet.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles