Maakonnas on avatud mitmeid postipunkte

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Post
Eesti Post Foto: Arvet Mägi

Eesti Post on koostöös lepingupartneritega avanud 50 postipunkti, neist kümme aprilli algul. Enim on selliseid postiasutusi Harjumaal ning Ida- ja Lääne-Virumaal.

„Koostöös kohalike ettevõtjatega ja vallavalitsustega on lepingu alusel töötav postkontor Eestis tänaseks mitmel pool edukalt rakendamist leidnud. Suurim partner on RRLektus AS, kes osutab teenuseid üheksas kaupluses – Aegviidus, Alus, Kiltsis, Nõos, Vajangul, Viru-Nigulas, Väimelas, Triigis, Ulvi külas. Sellel aastal on koos partneritega soov ühiselt veel üle kolmekümne postipunkti tööle panna,” rääkis postiteenuste divisjoni juht Jaan Vainult.

Postiteenuste osutamine muutub neis piirkondades tema sõnul veelgi mugavamaks – pikemad lahtiolekuajad, parem asukoht ning kõik teenused ja kaubad ühest kohast. Teisalt saab kohalik ettevõtja lisateenimise võimaluse.

Postipunktides võetakse vastu kirisaadetisi, postipakke ning rahakaarte. Samuti saab tasuda makseid, esitada perioodika tellimusi ning osta postmarke, postkaarte, ümbrikke ja pakkematerjale.

Mujal maailmas on lepingu alusel töötavad postiasutused laialdaselt levinud - Soomes on selliseid 950 ja Rootsis 1600. Saksamaal on 95% postkontoritest Saksa Posti lepingupartnerite halduses.

Tagasi üles