Mesinikud loodavad keelatud taimekaitsevahendi kasutaja karistamist

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mesilased.
Mesilased. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Nii mesinikud kui ka põllumehed loodavad, et Lääne-Virumaal keelatud taimekaitsevahendi kasutamise tõttu mesilaste hukkumisi põhjustanud põlluomanik saab karistatud, edastas rahvusringhäälingu uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

Taimekaitsevahendite väärkasutajaid on üksikuid, kuid nende tõttu on Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liikme Vahur Tõnissoo sõnul põllumeeste usaldusväärsus kahtluse alla seatud, kuigi tegelikkuses peab enamik nõuetest kinni.

"Kui näiteks pärast õhtust pidu autojuht asub purjus peaga rooli ja ajab alla jalakäija, siis ju ei süüdistata sellepärast kõiki autojuhte," sõnas Tõnissoo.

Mesilasi tapnud keelatud taimekaitsevahendi kasutaja on teada, kuid käimasoleva menetluse tõttu teda ei avalikustata. Tõnissoo hinnangul võiks süüdlaselt lisaks PRIA toetustele ära võtta ka kutsetunnistuse ning ta uuesti taimekaitsevahendite koolitusele saata.

Tõnissoo nentis, et lisaks mesilate kahjustamisele rikkus süüdlane ka turukonkurentsi reegleid, sest kasutas rapsi pritsimiseks keelatud taimekaitsevahendit, mis on lubatutest kordades odavam.

Eesti kutseliste mesinike ühingu juhatuse liige Tago Holsting ütles, et viimastel aastatel on mesilasi taoliselt hukkunud mitmel korral. Tema sõnul on mesinikel aga hea meel, et tänavu riigiasutused nende põhjustega tõsisemalt tegelema on hakanud.

Ka mesinikud loodavad, et süüdlane saab väärilise karistuse.

Praegu peab kahju kannatanud mesinik minema valuraha nõudma kohtusse. Seni pole ükski mesinik seda teed ette võtnud, samuti pole üheltki kahju tekitajalt PRIA toetusi ära võetud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles