Rekordkaugele hüpanud Lishanna Ilves tõusis edetabelis

Lishanna Ilves.
Lishanna Ilves. Foto: Eesti Kergejõustikuliit

Eesti alla 18-aastaste noorte kergejõustikukoondis võitis esikoha Valmieras peetud Balti riikide maavõistlusel kergejõustiku üksikaladel.

Alates sellest aastast Balti meistrivõistluste nime kandva tasavägise mõõduvõtu lõpuks kogusid Eesti ja Leedu võrdselt 273 punkti. Paremuse määramisel said otsustavaks alavõidud, mida eestlastele kogunes 15 leedulaste 14 vastu.

Korraliku panuse andsid Eesti koondise edusse seejuures Rakvere kergejõustikuklubi ViKe sportlased, kellest Marleen Mülla ja Lishanna Ilves krooniti Balti noortemeistriteks.

17-aastasele Koerust pärit Ilvesele riputati kaela kaks kuldmedalit: kaugushüppes püstitas neiu 6.17-ga uue isikliku rekordi, mis annab talle omaealiste Euroopa edetabelis seitsmenda ja maailma edetabelis 11. koha; riigi 4 x 100 meetri teatejooksunaiskonnas sai Lishanna Ilves koos koondisekaaslastega lõpuajaks 48,05 sekundit.

16-aastane Marleen Mülla saavutas esikoha neidude teivashüppes, kus talle alistus kõrgus 3.40.

Noortekoondist esindanud ViKe noormeestest tuli Sander Jesin 3000 meetri jooksus ajaga 9.32,21 teisele kohale. Treener Jaak Vettik lausus, et Balti meistrimedal jäi tõenäoliselt liiga hilise lõpuspurdi taha, sest võitjast lahutas Jesinit lõpuks napp pool sekundit.

1500 meetri jooksudistantsil (4.31,50) tuli Sander Jesin kõhuvaluga võideldes kuuendale kohale.