Prostituudiöö avab maailma vanima ameti telgitaguseid

Bordell Rakvere linnuses.

FOTO: Birgit Errapart

Reedel Rakvere linnuses toimuval prostituudiööl saab tutvuda prostitutsiooni ajalooga, vaadata Ladina-Ameerika tantsude esitajaid ja humoorikat meeste sõugruppi. Kontserdi annab Härrasmeeste Ansambel ning õhtu lõpetavad striptiis ja ilutulestik.

Prostituudiööl räägib prostitutsioonist ja bordellindusest ajaloolane Uno Trumm. “Kesk- ja varauusajal oli prostitutsioon kiriku poolt soositud nähtus, sest aitas maandada sotsiaalseid pingeid ja hoidis ära raskeid naistevastaseid kuritegusid, nagu vägistamine ja muud,” rääkis Uno Trumm.

Balthasar Russowi andmetel olid rakverlased juba keskajal tuntud oma priiskava ja liiderliku eluviisi poolest. Viimane Rakvere ordufoogt oli avalik hooraja ega elanud mitte ainult kõlvatute naistega, vaid ka abielunaistega avalikku häbielu. Ja orduhärrade teenrite päevatööks ei olnud muud kui prassimine ja sugulõbu tagaajamine, mida aga mitte häbiks ei peetud, vaid isegi auks ja tubliduseks loeti.

“Prostituudiööl  linnuses küll otseseks sugulõbu tagaajamiseks ei lähe, kuid silmailu, head romantilist muusikat ja pilguheitu ajalukku pakub reedene õhtupoolik küll,” ütles Rakvere linnuse direktor Kaidu Tiirik.

Tagasi üles
Back