Tarva legend aitab Rakvere korvpalli ree peale

Arnu Lippasaar (vasakul) tõi Rakvere spordikooli noorkorvpallurite baasil Eesti meistrivõistluste teises liigas sellest hooajast võistleva RSK Tarvas meeskonna etteotsa Juris Umbraško.

FOTO: Ain Liiva

Eesti korvpallimeistrivõistluste teisest liigast tagasitulekut alustav Rakvere korvpallimeeskond palkas juhendajaks siinsele publikule hästi tuttava lätlase Juris Umbraško.

Läbirääkimised 38-aastase Umbraško Rakvere meeskonna juhendajaks toomiseks algasid juba tänavu suve alguses, kokkuleppele jõuti ja käed löödi Rakveres kolmapäeval.

“Tunnen ennast siin nagu sportlikus kodus – kõik on tuttav ja kodune,“ lausus Juris Umbraško, kes vahepealsetel aastatel pärast mängijakarjääri lõppu jõudis juhendada poolteist hooaega kuni tänavu veebruarini Valga meeskonda ning töötada ka spordiväljakute paigaldusega tegelevas ettevõttes. “Mulle on üheskoos siinsete abilistega kohaliku korvpalli arendamine ja uuesti ülesehitamine huvitav väljakutse. Alustame samm-sammult ja püüame esmalt oma noormängijate emad-isad ning seejärel vanaemad ja vanaisad saali tuua,” rääkis Umbraško muheldes. “Loodame, et seejärel leiavad tee saali tagasi ka ülejäänud.”

Meeskonna mängiva treenerina tööd alustav Juris Umbraško kuulus pallurina Rakvere Tarva rivistusse aastatel 2011–2015. Nelja hooaja jooksul aitas ta kunagise Lääne-Viru korvpalli esiklubi kolm korda Eesti meistriliigas pronksmedalile ja ühe korra karikafinaali.

Uue klubi eestvedaja, mittetulundusühingu Viru Bull juhatuse liige Arnu Lippasaar ütles, et Juris Umbraško kogemused ja kohaliku tausta tundmine on väga suureks plussiks. “Samuti teab ta üht-teist füüsilisest treeningust ja aitab poisse ka üldkehaliselt ette valmistada.”

Klubi võlgneb tänu hea stardiplatvormi eest senisele Tarva meeskonna peatoetajale Rakvere lihakombinaadile, kes otsustas õla alla panna ka Viru Bullile. “Rakvere lihakombinaat koos oma juhi Anne Merega usuvad meisse endiselt ja jätkavad peasponsorina. Tõsi, toetussummad ei ole võrreldavad aegadega, mil Tarvas mängis meistriliigas, kuid annavad siiski kindlustunde.”

Lippasaar lisas, et oluliselt panustab kohalikku korvpalli ka Rakvere linnavalitsus, kes võimaldab meeskonnale vajalikud treeningu- ja võistlustingimused. Läbirääkimisi on peetud ka teiste toetajatega, kellest Arnu Lippasaar nimetas Steba Buildingut.

Et linnas registreeritud klubil oleks alaliiduga ja partneritega tulevikus hõlpsam suhelda ja säiliks korvpalli järjepidevus, tutvustas Lippasaar asjade käiku eile kogunenud linnavolikogu spordikomisjonile. Viimane otsustas koosolekul esitada Viru Bulli esindusmeeskonnaks kinnitamiseks volikogule.

Mängima hakkab RSK Tarvas nime all Eesti meistrivõistluste teise liigasse registreeritud meeskond Rakvere spordihalli suures saalis.

Tagasi üles
Back