September pühendatakse Eesti toidule

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Eesti toidu kuu logo.

FOTO: Maaeluministeerium

2. septembrist kuni oktoobri alguseni kestab riigis kolmandat korda korraldatav Eesti toidu kuu, mis ühendab üle 30 kodumaisele toidule pühendatud ürituse ja festivali.

"Septembris on metsas ja põllul kõige saagirikkam aeg ning värske ja mitmekesine tooraine võimaldab Eesti toidu kuu raames meie toidukultuuri kõige kirkamal viisil näidata," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. "See aitab toidukuu juhtmõttele "Ma armastan Eesti toitu" anda väärilise sisu."

Tamm täpsustas, et Eesti toidu kuu programm avab kodumaist toidukultuuri alates metsaandide kasutamisest ja hoidiste tegemisest ning lõpetades maapiirkondade restoranide eripakkumistega. "Eesti inimeste jaoks on toidu kodumaine päritolu järjest olulisem," lausus minister. "Inimesed hindavad üha kõrgemalt siin kasvatatu ja toodetu kvaliteeti ning maitseomadusi. Teisalt peab Eesti toidusektor põllumeeste, toiduainetööstuste ja kokkade ning toitlustusettevõtete koostöös  muutuma aktiivsemaks ja nuputama, kuidas Eesti toitu aktiivsemalt pakkuda."

Eesti toidu kuu avatakse ametlikult 3. septembril Harjumaal Vääna mõisakoolis.

Kuna käimas on laste ja noorte kultuuriaasta, on ka tänavune Eesti toidu kuu pühendatud lastele ja noortele ning toidukuu eesmärgiks on kutsuda lapsi toiduüritustest osa võtma, Eesti toitu valmistama ning Eesti toidu teemal kaasa mõtlema ja rääkima.

Eesti toidu kuud tähistati esimest korda 2015. aasta septembris. Eelmisel aastal külastas Eesti toidu kuul korraldatud üritusi ligi 75 000 inimest, aasta varem 65 000 inimest. Kodumaise tooraine võtavad oma menüüdes tähelepanu alla ka mitukümmend Eesti toidutee võrgustikku kuuluvat Eesti maapiirkondade restorani. Toidukuu on osa müügiedenduskavast "Eesti toit 2015–2020", mille alla kuulub Eesti toidu kuu, Eesti toidutee, aasta toidupiirkonna valimine ja avatud toidutööstuste nädal.

Lähemalt saab lugeda Eesti toidu kuu kohta www.eestitoit.ee.

Tagasi üles