Võrkpallikoondis vandus viiegeimilises matšis alla Soomele

Poola koondist toetas EM-i finaalturniiri avamängus Varssavis 65 000 tulist võrkpallifänni. Foto: JANEK SKARZYNSKI / AFP

Eesti meeste võrkpallikoondis pidas eile õhtul esimese mängu Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Poolas, kus tunnistas võitlusliku heitluse järel Soome 3:2 (21, 22, -25, -22, 9) paremust.

Geimidega 0:2 kaotusseisu jäänud eestlased näitasid tõelist võitlejahinge ja viigistasid üldseisu 2:2-le, kuid otsustavas viiendas geimis suutsid soomlased omakorda pisut rohkem juurde panna ning matši enda kasuks kallutada.

Eesti koondis, mille abitreeneri ülesandeid täidab rakverlane Rainer Vassiljev, nautis Gdanskis mängitud matšis väga suure toetasjaskonna poolehoidu. Tuntumatest fännidest elasid põnevusheitlusele kohapeal kaasa näiteks laulja Ivo Linna ja Rakvere linnapea Mihkel Juhkami. Rakverlasi on Poolas võrkpallimelu nautimas hetkel poolesaja ringis.

Sama alagrupi teises, Varssavis mängitud matšis alistas Serbia koguni 65 000 pealtvaataja ees võõrustajate Poola koondise 3:0 (22, 22, 20). Laupäeval peetavas teises voorus läheb Eesti meeskond meie aja järgi kell 18.30 vastamisi Serbiaga ja Soome kohtub Poolaga.