K, 6.12.2023

Kaitsevägi manitseb korilasi tähelepanule

Margus Martin
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õhutõrjepataljoni lahinglaskmised Rutjal.
Õhutõrjepataljoni lahinglaskmised Rutjal. Foto: Marianne Loorents

Kaitsevägi tuletab inimestele meelde, et kaitseväe harjutusväljadel ja nende vahetus läheduses liikudes tuleb enda turvalisuse huvides järgida seal kehtivaid ohutusnõudeid ja liikumispiiranguid.

Kaitsevägi viib harjutusväljadel väljaõpet läbi aasta ringi. Harjutusväljadel kehtivad liikumispiirangud ajal, kui seal toimub väljaõpe. Kui väljaõpet ei toimu, ei takista kaitsevägi harjutusväljadel liikumist.

Et vältida inimeste juhuslikku sattumist harjutusväljadele, on alade piirid tähistatud valge-punaste või kolla-punatriibuliste postidega. Iga posti peal on väike must nool, mis näitab, kuhu suunda postist jääb harjutusväli. Samuti on osal postidest märgid, et tegemist on kaitseväe harjutusväljaga, ja kontaktnumber.

Laskmiste ja näiteks lõhketööde ajaks heisatakse harjutusväljade lipumastidesse punased lipud, suletakse sissesõiduteedel olevad tõkkepuud ning vajadusel paigutatakse maastikule julgestusmeeskonnad.

Harjutusväljadel on sissesõiduteede juures olemas ka infotahvlid, kus on kirjas, millal tegevus toimub ja seal viibimine võib olla eluohtlik. Kaitseväe harjutusväljadel toimuva väljaõppe kohta edastatakse infot ka kohalikele omavalitsustele ja ajalehtedele. Kogu kasutusinfo on nähtav ka internetis harjutusväljade kodulehel harjutusvali.mil.ee.

Nii harjutusväljade veebilehel, kohalikes ajalehtedes kui ka infotahvlitel on kontaktnumbrid, kust saab soovi korral küsida täiendavat infot harjutusväljal toimuva ja seal liikumise kohta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles