Kullas ja Rätsep esindavad Eestit taas Rahvuste krossil

Team Estonia liikmed Priit Rätsep (vasakult), Tanel Leok, Harri Kullas ja Lauri Roosiorg eelmisel aastal Itaalias.

FOTO: Rauno Kais

Täna avalikustati Team Estonia 2017 koosseis, ehk siis mehed, kes sõidavad Eesti eest selle aasta maailma motokrossi tippsündmusel Rahvuste krossil (Monster Energy FIM Motocross of Nations). Rahvuste kross peetakse 30. septembril ja 1. oktoobril Suurbritannias Matterley Basini krossirajal.

Äsja avaldatud info kohaselt sõidavad Eesti eest samad mehed, kes üleeelmisel aastal tõid Prantsusmaalt ära väga kõrge neljanda koha ning olid eelmisel aastal Itaalias üheksandad: Lääne-Virumaa taustaga Priit Rätsep ja Harri Kullas, aga samuti Tanel Leok ning meeskonna mänedžer Lauri Roosiorg.

Hondal kihutav Rätsep esindab tänavu Eesti meeskonda Matterley Basini MXGP, Kullas MX2 ja Tanel Leok (mõlemad Husqvarna) Openi arvestuses. Samades klassides sõitsid noored mehed ka eelmisel aastal.

Tanel Leok osales Team Estonia ridades Londonist sadakonna kilomeetri kaugusel asuval Matterley Basini rajal ka 60. Rahvuste krossil aastal 2006, mil ta sai koos onupoeg Aigari ja Juss Laansooga üheksanda koha. "Mina lähen Inglismaale hea tundega. Rada on eelmisest Rahvuste krossist veidi ümber tehtud, aga samas on võib olla ka selleks aastaks seda jälle muudetud ning eks see, milline see lõplikult on, näeb alles siis, kui kohale jõuame. Eesti koondise eesmärk on saada kindlasti finaali ja kui suudame saavutada taas kord tulemuse esikümnes, siis on see Eesti jaoks väga kõva saavutus," rääkis Leok, kes sõidab Eesti eest juba rekordilist 17. korda. Sellise saavutusega pole hakkama saanud ükski sõitja maailmas.

Harri Kullase jaoks on tänavune kross neljas kord Eesti eest võistelda. "See on alati positiivne, kui saan oma meeskonda ja oma riiki esindada, kuna meil on hea tiim olnud juba mitu aastat ja saame omavahel hästi läbi," rääkis Kullas. "Priit on minu arvates heas vormis nagu eelmine aasta ja ta on kiirust näidanud eriti liivastel radadel, aga usun, et ta on hüpetega rajal samuti enesekindel. Tanel on alati Tanel – Rahvuste krossil tuleb tal alati selline ekstra väga kiire hoog! Matterley raja pinnas on selline rööpas ning kuna Tanel on üks maailma kiireimaid soontes sõitjaid, siis usun, et talle sealne rada sobib väga hästi. Sarnaselt igale Rahvuste krossile läheme kohale ning anname endast jälle parima ja vaatame, mis tulemuse saame. Sellel võistlusel pole enam omavahel võistlemine tähtis, vaid see on meeskonnavõistlus, kus on olnud olukordi, kui näiteks teinekord pead oma meeskonna- kaaslasi aitama. Peamine, et kõik saaksid korralikult oma sõidud ära teha ja päeva lõpuks enda esitusega rahul olla, siis see on maksimum, mida teha saame!"

Priit Rätsep, kelle jaoks see on juba kuuendaks korraks sinimustvalge lipu all kihutada, arvas, et väga suurt vahet polegi, kas rada on kõva või pehme pinnasega. "Oleme hetkel juba sellisel tasemel, et suudame oma tulemuse olenemata rajaoludest ära sõita," märkis ta. "Mulle endale isegi meeldib Matterley rada, sest see on kiire, natuke mägine ja suurte hüpetega. Rahvuste krossideks on rajad alati väga hästi ette ka valmistatud olnud, nii et kindlalt tuleb huvitav nädalavahetus. Eks pinged on Rahvuste krossil igal aastal suured, aga küll me hakkama saame. Mina igatahes juba ootan septembri lõppu."

Meeskonna juhil Lauri Roosiorul on tänavune võistlus neljas kord Team Estonia tüüri hoida. Ta ütles, et kuna mõned aastad on juba sellel võistlusel käidud ning MM-il osaletakse meeskonnaga samuti aastaid, siis organisatoorse koha pealt on ettevalmistused täies hoos ja kõik kulgeb plaanipäraselt. "Eesmärk on alati saavutada eelmise aasta tulemusest parem koht ja vähemaga ei lepi me ka tänavu," rääkis ta. "Poiste vaim tundub olevat parem kui eelmine aasta ja nende selle hooaja tulemused räägivad enda eest. Kõik kolm meest on Inglismaal varem ohtralt võistelnud."

Rahvuste kross algab sellel aastal 30. septembril, kui sõidetakse kvalifikatsioonid ja selgitatakse välja need riigid, kes hakkavad järgmisel päeval Chamberlaini karikale võistlema.

Tagasi üles