Eggo munad ei sisalda taimekaitsemürki

Margus Martin
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
DAVA Foods Estonia juht Vladimir Sapožnin.
DAVA Foods Estonia juht Vladimir Sapožnin. Foto: Dava Foods Estonia

Sel suvel raputas Euroopa munatööstust uudis, et paljude Hollandi linnufarmide kanamunad sisaldavad putukatõrjes kasutatavat kemikaali Fipronil.

Eesti suurim kodumaine munatööstus DAVA Foods Estonia sai sel nädalal Saksamaa laborist saabunud ametlikud testitulemused, mis kinnitavad, et kõik Eggo kaubamärgi all müüdavad kanamunad on puhtad ja ei sisalda taimekaitsemürki.

"Munade puhtus on kõige olulisem kriteerium selles tööstusharus, see näitab kanade sööda kvaliteeti," ütles DAVA Foods Estonia juht Vladimir Sapožnin. Tema sõnul suhtusid nad suvel avalikuks tulnud Euroopa munaskandaali väga tõsiselt, kuna selline uudis mõjutab otseselt kõiki tarbijaid. "DAVA Foods Estonia munatootmine põhineb kvaliteedisüsteemil, mis seab kõrged nõudmised nii kanadele antava toidu kvaliteedile, selle ohutusele kui ka munatootmisele tervikuna. Üheks munatootmise alustalaks ongi kanadele antav kvaliteetne ja puhas sööt, mis tagab puhta muna," rääkis Sapožnin. "Meie kanade toit ja kõik kodumaised Eggo munad on taimekaitsemürgivabad. Tarbija saab meie munade kvaliteedis kindel olla."

Tänaseks on ilmnenud, et kõnealuse mürgise kemikaali jääkidega on saastunud juba 14 riigist pärit kanamunad. Saksamaa laboritest saabunud ametlikud testide tulemused kinnitavad üheselt, et DAVA Foods Estonia munad, mida Eggo kaubamärgi all turustatakse, on puhtad ega sisalda Fipronili-nimelist putukatõrjes kasutatavat taimekaitsemürki. 

DAVA Foods Estonia farmides on kokku 275 000 kana ning iga päev munevad kanad umbes 250 000 värsket muna. Farm on Eesti suurim kodumaine munatööstus.

Märksõnad

Tagasi üles