Eakate elu edendajaid saab esitada konkursile

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Eakate festival toimub ka sel sügisel.

FOTO: Tairo Lutter

Kaheksandat korda toimuv konkurss "Aastad täis sära ja väärikust" ootab eakate inimestega seotud säravaid algatusi ja ideid, et tunnustada neid vääriliste auhindadega.

Konkursi eesmärk on ergutada ja tunnustada inimesi ning ettevõtmisi, kes või mis on parandanud eakate elu. Parimad teod ja algatused pärjatakse auhindadega 60+ festivalil Tallinnas Salme kultuurikeskuses.

2017. aastal mittetulundusühingu Eakate Festival ja ajakirja 60+ korraldatav festival kannab motot "Jagades teadmisi, ühendame põlvkondi".

"Konkursi eesmärk on tunnustada positiivseid tegusid, mis tehtud eakatele mõeldes või eakalt endilt kogukonnale, kuid on teenimatult märkamata või suisa tähelepanuta jäänud," kinnitas festivali korraldava ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla.

Konkursil on viis kategooriat: eakalt kogukonnale, eakalt järeltulijale, eakad kui kultuurikandjad, tegu eakale ja elutööauhind.

Eve Rohtla lisas, et näiteks on see konkurss hea võimalus öelda tänusõna vanaemadele-vanaisadele, kes lisaks oma järeltulijatele nende sõpradele omi teadmisi jagavad. "Elukäigud on väga erinevad ja tunnustamist väärivad need, kes oma elukogemust ja -tarkust soovivad jagada, see pole lihtne ettevõtmine, aga seda enam tänuväärne, mida mõistetakse aastaid hiljem," lausus ta.

Eve Rohtla julgustas inimesi oma ettepanekuid saatma ka siis, kui mõne tubli inimese ettevõtmine ühegi konkursi kategooria alla justkui ei sobiks. "Iga tegu, mis on eaka elu parandanud, on tunnustamist väärt. 60+ festivali konkurss "Aastad täis sära ja väärikust" sobib selleks imehästi," lisas ta.

Konkursil osalemiseks tuleb saata kirjeldus meiliaadressile info@60plussfestival.ee või postiaadressile Ajakiri 60+, Tartu 8, 71020, Viljandi.

Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg. Juurde võib lisada üks kuni kolm fotot. Kindlasti tuleb  kirja panna saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-post. Konkursitööde saatmise tähtaeg on 15. september 2017. Arvesse lähevad 2016.−2017. aasta jooksul tehtud teod.

Tagasi üles