Euroopa ministrid kiitsid Kolgakülas ja Vihula mõisas Eesti toitu

Peep Linno
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maaeluminister Tarmo Tamm ja tema Euroopa-kolleegid sõitsid esmaspäeval ringi Harjumaal ja Lääne-Virumaal.

Väljasõidul Kolgaküla rahvamajja, Viru rabasse ja Vihula mõisa oli 19 Euroopa riikide ministrit, lisaks neile ka aseministreid ja kantslereid.

Delegatsiooni liikmed osalesid Vihula mõisa töötubades, kus pressiti õunamahla. Vihulas tutvuti veel mõisakompleksi ja vanade autodega ning mängiti minigolfi.

Kolgakülas tutvustasid külalistele Eesti toitu maaeluministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja asetäitja Kadi Raudsepp, Eesti Euroopa Liidu eesistumise õhtusöökide peakokk Peeter Pihel ja Raplamaal Ööbiku gastronoomiatalu pidav kokk Ants Uustalu. Viru rabas esitlesid oma menüüd Food Academy kokad Priit Toomits ja Andrus Laaniste.

Viru rabas juhtisid ekskursioone RMK giidid ja Vihulas võõrustasid külalisi Vihula mõisa enda giidid ja töötajad.

Ministeeriumi nõuniku Kertu Kärki sõnul olid osalejate muljed positiivsed. Delegatsiooni liikmetele meeldisid pakutav toit ja Viru raba kaunis loodus. 

Tagasi üles